Blog

Zobacz, ile kosztuje laminacja rzęs i co jeszcze warto o niej wiedzieć

zobacz-ile-kosztuje-laminacja-rzes-i-co-jeszcze-warto-o-niej-wiedziec

Zamierzasz otworzyć salon kosmetyczny i zastanawiasz się, jakie zabiegi cieszą się największą popularnością wśród klientów? Musisz wiedzieć, że wiele pań marzy o długich i gęstych rzęsach. W związku z tym warto do zakresu swoich usług dodać laminację rzęs. Ile powinien kosztować taki zabieg? Co jeszcze trzeba o nim wiedzieć? Wyjaśniamy!

Czym jest laminacja rzęs?

Dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w kosmetologii? W takim razie musisz zapoznać się ze specyfiką różnych zabiegów, które kiedyś będziesz wykonywać. Warto wiedzieć m.in. na czym polega laminacja rzęs, która cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Zabieg ten umożliwia im zrealizowanie marzeń o naturalnych, a zarazem pięknych i rzucających się w oczy rzęsach.

Czym dokładnie jest laminacja rzęs? Otóż to zabieg, który polega przede wszystkim na wzmocnieniu i odżywieniu rzęs. Dostarczając im niezbędnych składników, można skutecznie je wzmocnić i odbudować. W efekcie Twoja klientka zyska grubsze i dłuższe rzęsy. Co więcej, będą one znacznie szybciej rosły, gdyż zostaną aktywowane ich cebulki.

Czy laminacja rzęs jest lepsza niż ich przedłużanie?

Do niedawna większość osób decydowała się na przedłużanie rzęs, co wymagało zastosowania sztucznych włosków. Niestety wiele pań zauważyło, że po przedłużaniu ich rzęsy są słabsze. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być właśnie laminacja. Czy to faktycznie lepsza opcja niż przedłużanie? Najczęściej tak! Dlaczego? Otóż laminacja jest wykonywana na naturalnych rzęsach klientki. Pozwala ona uzyskać pożądany skręt, nawet jeśli rzęsy wcześniej go nie miały. Poza tym sztuczne rzęsy są znacznie trudniejsze w pielęgnacji, a zwłaszcza utrzymaniu higieny.

Dlaczego jeszcze laminowanie jest lepsze od przedłużania? Otóż nie tylko nie wymaga ono sztucznych rzęs, ale także nie ma konieczności korzystania z lokówki, która mogłaby połamać włoski. Oprócz tego laminacja jest możliwa nawet w przypadku alergików. Co więcej, pozwala ona przywrócić prawidłową strukturę rzęs, a za sprawą zastosowanych substancji odżywczych, wzmocnić je. Dla wielu klientek istotny jest również fakt, że po takim zabiegu można bez obaw chodzić na basen, do sauny, a poza tym nie trzeba rezygnować z maskary. Nawet woda morska nie zniszczy efektu laminacji. Oczywiście w ciągu pierwszej doby po wizycie w salonie lepiej powstrzymać się od takich aktywności, ale potem nic już nie stoi na przeszkodzie. Musisz także wiedzieć, że laminacja przebiega całkiem sprawnie. Zabieg zajmuje nie więcej niż 1,5 godziny. Poza tym dzięki niemu możliwa jest korekta wizualna okolicy oczu.

Czy każdy może zdecydować się na laminowanie rzęs?

Zastanawiasz się, czy u każdej klientki można wykonać laminację rzęs? Niestety jak w przypadku każdego zabiegu są pewne ograniczenia. Na proces ten nie powinny decydować się osoby, które mają choroby błon śluzowych albo oczu. Niewskazana jest też laminacja krótko po operacjach oczu. Poza tym zdarza się, że niektórzy mają nietolerancję na niektóre składniki preparatów wykorzystywanych w trakcie zabiegu. Oczywiście czasami wystarczy tylko wybrać inny, ale wskazana jest ostrożność i wcześniejsza próba alergiczna.

Czy istnieją jeszcze jakieś przeciwwskazania do laminacji? Na pewno powinny jej unikać osoby z nadmiernym łysieniem. Niewskazana jest też laminacja przy zespole suchego oka. Siłą rzeczy nie ma możliwości wykonania zabiegu w przypadku osób bez naturalnych rzęs albo cierpiących na tichotillomanię, czyli natrętne wyrywanie włosków. Poza tym z laminacją warto zaczekać, jeśli niedawno przechodziło się chemioterapię.

Jak przygotować klientkę do laminacji rzęs?

Na pewno wiesz, że podczas umawiania wizyt warto poinformować klientów, jak mają się przygotować. Jak to wygląda w przypadku laminacji rzęs? Otóż przede wszystkim dobrze jest poprosić klientkę, aby przyszła na zabieg bez makijażu. W przeciwnym razie będzie trzeba go zmyć, a to może podrażnić oczy i niepotrzebnie zabrać czas. Oprócz tego lepiej zrezygnować tego dnia z kawy czy energetyków, ponieważ kofeina powoduje u niektórych drżenie powiek. To z kolei może znacznie utrudnić Ci pracę. Poza tym niektóre osoby decydują się na wykonanie henny dwa dni przed laminacją. Jest to wskazane w przypadku jasnych rzęs. Nie zapomnij też, że klientka przed zabiegiem musi obowiązkowo zdjąć szkła kontaktowe. W razie możliwości lepiej, aby tego dnia w ogóle ich nie zakładała.

Przeprowadzanie laminacji rzęs krok po kroku

Warto wiedzieć, że laminacja rzęs często jest przeprowadzana razem z ich liftingiem. Zastanawiasz się, co krok po kroku należy wykonać? Wyjaśniamy!

W pierwszej kolejności musisz dobrze oczyścić i odtłuścić rzęsy klientki. Nie tylko ułatwi Ci to pracę, ale również pozwoli osiągnąć lepsze efekty. Następnie nałóż pod oczami płatki, które odseparują rzęsy. Bardzo ważne jest, aby nie sklejały się ze sobą ani ciałem.

Następnym etapem jest lifting rzęs, a zatem ich wyciągnięcie i podkręcenie. W tym celu najlepiej użyć silikonowych wałeczków, na które nawija się naturalne rzęsy. Warto dobrać rozmiar wałeczka do długości rzęs. Za sprawą liftingu oraz odżywczych kosmetyków, włoski będą wzmocnione i trwale podkręcone. Efekt może być lepszy niż po użyciu zalotki. Oprócz tego przyda Ci się specjalny klej, aktywator oraz utrwalacz skrętu.

Po liftingu rzęs można zabrać się za ich koloryzację. Dzięki temu będą miały intensywną barwę, wydadzą się grubsze i nadadzą głębi spojrzeniu. Niektóre panie za sprawą koloryzacji nie muszą już codziennie tuszować rzęs. Oprócz koloryzacji warto zastosować tzw. botoks z witaminami i minerałami, który zregeneruje, wzmocni i pogrubi rzęsy. Na sam koniec nałóż na nie specjalny olejek keratynowy, zapewniający ochronę i nawilżenie.

Jakie efekty daje laminacja rzęs?

Z pewnością wiele klientek, zanim zdecyduje się na laminację rzęs, będzie chciało wiedzieć, jakich efektów można oczekiwać. Otóż przede wszystkim po zabiegu rzęsy będą odpowiednio odżywione i mocno nawilżone. Zauważalne będzie również ich znaczne podniesienie, podkręcenie oraz wydłużenie. Dzięki laminacji można ponadto optycznie wydłużyć kąciki oczu, a także nadać oczom wyrazistości i otworzyć je. Poza tym to możliwość uzyskania idealnie zagęszczonych rzęs i pięknego spojrzenia.

Ile kosztuje laminacja rzęs?

Planujesz oferować w swoim gabinecie zabiegi związane z rzęsami? Zastanawiasz się, ile kosztuje laminacja rzęs? Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale można określić pewien przedział cenowy. Dużo zależy przede wszystkim od tego, w jakim mieście znajduje się salon, jaką ma renomę itp. Jeśli jeszcze nie masz doświadczenia, lepiej zaoferować nieco niższe ceny. W bardzo dużym mieście możesz pozwolić sobie na wyższe niż w małych miejscowościach. Najczęściej laminacja rzęs kosztuje minimum 100 zł, ale może ona wynieść nawet 200 i więcej. W cenę wlicza się również lifting rzęs. Poza tym zabieg może kosztować więcej, jeśli zaoferujesz też botoks.

Czy laminacja i lifting rzęs to jest to samo?

Niektórym zdarza się mylić lifting rzęs z laminacją lub używać tych pojęć zamiennie. Tymczasem to nie jest to samo. Czym różnią się te dwa zabiegi? Z pewnością już wiesz, że lifting wykonuje się niekiedy podczas całego procesu laminacji. Czym jednak konkretnie on jest? Otóż lifting polega na nadaniu rzęsom kształtu, np. jak po zalotce. W trakcie zabiegu rzęsy wywija się na specjalny wałeczek dobierany w zależności od oczekiwanych efektów. Dzięki temu rzęsy będą lepiej widoczne, podkręcone, a także uniesione. Z kolei laminacja to w skrócie wypełnienie rzęs keratyną. Ma ona na celu odżywienie włosków, a w efekcie ich wzmocnienie i zagęszczenie. Wbrew pozorom pozwala ona wypełnić wszystkie ubytki. Dlaczego jest to tak skuteczne? Otóż rzęsy są zbudowane głównie z keratyny i to właśnie niedobór tego składnika jest zazwyczaj przyczyną ich kiepskiej kondycji.

Podsumowując porównanie obu zabiegów, laminacja jest odżywieniem rzęs, z kolei lifting pozwala nadać im pożądany kształt.

Botoks rzęs w trakcie laminacji

Wiesz już, ile kosztuje laminacja rzęs. Jeśli planujesz oferować ją w swoim salonie, warto pomyśleć również o botoksie. Na czym to polega? Otóż botoks rzęs to po prostu pokrycie ich preparatem wzmacniająco-wypełniającym. Nazwa może kojarzyć się z czymś nieco innym, ale została nadana ze względu na możliwość zwiększenia objętości rzęs i stymulację wzrostu. To wszystko powodują składniki preparatu, które mają przede wszystkim właściwości odżywiające.

Łączenie laminacji rzęs z liftingiem i botoksem

Chcesz oferować klientkom zarówno laminację rzęs, jak i ich lifting oraz botoks? Warto mieć świadomość tego, że zabiegi te można ze sobą łączyć. Ich efekty będą się wspaniale uzupełniać. Poza tym jest to duża oszczędność czasu. Co więcej, pakiet trzech zabiegów w korzystnej cenie może przyciągnąć do Twojego salonu sporo osób. Pamiętaj tylko, że najpierw należy wykonać lifting rzęs, później trzeba pokryć je wzmacniającym botoksem, a dopiero na koniec musi odbyć się laminacja.

Połączenie liftingu, botoksu oraz laminacji rzęs pozwala uzyskać naturalnie gęste i podkręcone włoski. Poza tym może to również sprawić, że będą w znacznie lepszej kondycji. Dzięki temu Twoje klientki nie będą musiały decydować się na sztuczne rzęsy. Dobrym pomysłem może być także oferowanie henny rzęs razem z omawianymi zabiegami. Wiele osób po takim pakiecie zabiegów nie musi już nawet używać tuszu do rzęs, którego zmywanie bywa kłopotliwe i może w dodatku osłabić włoski. Popularne płatki kosmetyczne do demakijażu nie wpływają niestety korzystnie na rzęsy. Ich laminacja w połączeniu z innymi zabiegami wreszcie zapewni im wytchnienie.

Jak widać, laminacja rzęs to zabieg, który warto włączyć do oferty swojego salonu kosmetycznego. Decyduje się na nią coraz więcej pań, a efekty są naprawdę zdumiewające. Jeśli skorzystasz z naszych rad, na pewno o niczym nie zapomnisz podczas wykonywania laminacji, a także zdołasz ustalić należną Ci kwotę za ten zabieg. Pamiętaj również, że laminację można połączyć z liftingiem, botoksem i henną rzęs, co da jeszcze lepszy efekt.