Blog

Podpowiadamy, jak zdjąć sztuczne rzęsy w bezpieczny sposób

podpowiadamy-jak-zdjac-sztuczne-rzesy-w-bezpieczny-sposob

Planujesz udać się na przedłużanie rzęs, ale boisz się, że później nie uda Ci się ich ściągnąć? A może już masz sztuczne rzęsy i właśnie chcesz je zdjąć? Musisz wiedzieć, że istnieje na to sporo sposobów. Które są najlepsze? Podpowiadamy!

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Przedłużanie rzęs nie jest niestety zabiegiem na stałe. Zazwyczaj efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. Później konieczne jest zdjęcie starych rzęs i ewentualne założenie nowych. Chcesz wiedzieć, jak zdjąć sztuczne rzęsy? Jeśli nigdy jeszcze tego nie robiłaś, masz słabe włoski lub po prostu boisz się, że je uszkodzisz, skorzystaj z usług specjalisty. Warto mieć świadomość tego, że stylistki rzęs używają mocnych klejów, które najlepiej rozpuszczają dedykowane do nich preparaty. Rozpuszczanie kleju w domu może być nie tylko czasochłonne, ale także powodować wydzielanie drażniących oparów. Poza tym istnieje duże ryzyko uszkodzenia własnych rzęs.

Czym ściągać sztuczne rzęsy?

Chcesz spróbować zdjąć sztuczne rzęsy w domu? W takim razie warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z zasadami, w jaki sposób to zrobić. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim wybór preparatu. Co ciekawe, sztuczne rzęsy nie reagują dobrze na olej. W związku z tym możesz zdecydować się na produkt właśnie na bazie oleju. Bezpieczną opcją jest olej kokosowy, który ma właściwości hipoalergiczne. Jest to naturalna substancja, a w dodatku pielęgnuje ona skórę.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy za pomocą oleju kokosowego? Najpierw nasącz nim wacik, a następnie połóż na rzęsy i odczekaj około czterech minut. Po upływie tego czasu ostrożnie dociśnij wacik, aby klej całkowicie się rozpuścił. Teraz powinno już być możliwe oddzielenie sztucznych rzęs od naturalnych. Pamiętaj, aby ściągać je bardzo delikatnie i powoli. Ważne jest to, aby nie wyrywać i nie uszkodzić swoich włosków. Jeśli rzęsy nie chcą jeszcze schodzić, nałóż więcej olejku i znów poczekaj kilka minut.

Czym jeszcze można zdjąć sztuczne rzęsy?

Zastanawiasz się, czym można zastąpić olej kokosowy? Otóż sztuczne rzęsy można ściągnąć za pomocą dwufazowego płynu do demakijażu. Warto wiedzieć, że działa on dość podobnie jak specjalny płyn do rozpuszczania kleju do sztucznych rzęs. Przed zakupem preparatu sprawdź, czy ma on fazę olejową. W przeciwnym razie nie zdoła rozpuścić kleju. Po nałożeniu płynu na linię rzęs poczekaj kilka minut, a później delikatnie usuń włoski.

Niektórzy do ściągania sztucznych rzęs używają oliwki. Procedura jest w tym przypadku taka sama jak przy oleju kokosowym. Po mniej więcej pięciu minutach powinnaś zdołać już usunąć rzęsy. Alternatywą jest również wazelina. To bardzo tłusty produkt, a w dodatku tani i łatwo dostępny. Poza tym może przydać Ci się nie tylko do rzęs. W jaki sposób usunąć sztuczne włoski przy jej użyciu? Wystarczy tylko nanieść wazelinę patyczkiem kosmetycznym na linię rzęs i powieki. Po kilku minutach delikatnie usuwaj rzęsy. Oczywiście musisz pamiętać, aby wykonywać to bardzo delikatnie.

Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie specjalistycznych preparatów. Niektóre dostępne są tylko u kosmetyczek, ale część można zakupić samemu. Są to removery, które skutecznie rozpuszczają wiązania kleju. Poza tym to produkty całkowicie bezpieczne dla oczu. Bez wątpienia działają szybciej niż domowe sposoby. Sam przebieg usuwania rzęs przy użyciu removera jest taki sam jak w przypadku innych specyfików.

Czy można zdjąć rzęsy za pomocą pary wodnej?

Zastanawiasz się, czy do zdjęcia rzęs potrzebne są środki chemiczne? Chcesz wiedzieć, czy istnieją inne możliwości? Co ciekawe, niektórzy decydują się na zdejmowanie sztucznych rzęs przy wykorzystaniu pary wodnej. Aby było to możliwe, trzeba podgrzać wodę do mniej więcej 80 stopni Celsjusza. Później trzeba przelać ją do miski, a następnie pochylić twarz i okryć głowę np. ręcznikiem. Przypomina to inhalację, którą wykonuje się w trakcie infekcji. Procedurę zakończ po upływie kwadransa i spróbuj delikatnie ściągać sztuczne włoski za pomocą wacika albo płatka kosmetycznego. Musisz jednak pamiętać, że jest to metoda, która wymaga wysokiej ostrożności. Przede wszystkim będziesz mieć do czynienia z gorącą wodą. Poza tym łatwo można podrażnić sobie oczy. W dodatku łatwo o szkodliwe opary. W związku z tym metodę tę traktuj tylko jako ostateczność.

Sztuczne rzęsy na pasku – jak je zdjąć?

Nie chcesz regularnie przedłużać rzęs, ale na specjalne okazje lubisz je mocno podkreślić? Dobrą opcją dla Ciebie mogą być sztuczne rzęsy na pasku. Pozwalają one podkreślić spojrzenie i stanowią świetne wykończenie makijażu. Jeśli chcesz, możesz zakładać je tylko raz na jakiś czas. Musisz jednak mieć świadomość tego, że ich przymocowanie również wymaga użycia profesjonalnego kleju. Zastanawiasz się, jak w takim razie je zdjąć bez uszkodzenia? Tak naprawdę powinnaś zastosować te same metody, co w przypadku klasycznego przedłużania rzęs. Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że pasków nie wolno odrywać od powiek. Najlepiej użyć specjalistycznych preparatów. Doskonale sprawdza się np. remover. Alternatywą są też wymienione wyżej domowe sposoby.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby użyć rzęs ponownie, upewnij się, że pozbyłeś się z nich resztek kleju i tuszu lub innych kosmetyków. Pomoże Ci w tym płyn micelarny lub do demakijażu oczu. Koniecznie wybierz produkt dwufazowy. Nasącz nim płatek kosmetyczny i delikatnie przyłóż do powiek. Jeśli jakieś fragmenty nie rozpuściły się, możesz spróbować delikatnie usunąć je pęsetą. Doskonale sprawdza się też specjalny szampon do rzęs naturalnych i sztucznych. Na koniec nie zapomnij o konieczności schowania pasków z rzęsami do dedykowanych im pudełek. W przeciwnym razie mogą one łatwo się odkształcić i nie będą już nadawały się do użycia.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy – zobacz, czego się wystrzegać

Osoby, które chcą samodzielnie zdjąć sztuczne rzęsy, powinny zachować dużą ostrożność. Niestety bardzo łatwo można tylko pogorszyć sytuację i sobie zaszkodzić. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zdjąć sztuczne rzęsy w bezpieczny sposób, zobacz czego lepiej unikać.

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że nie wolno próbować wyrywać sztucznych włosków czy też ich skubać. W ten sposób można stracić także swoje naturalne rzęsy. Poza tym bardzo ryzykowne jest zbyt mocne pocieranie powiek płatkami kosmetycznymi, gdyż to również przyczynia się do wyrywania włosków.

Oprócz tego złym pomysłem jest przycinanie sztucznych rzęs za pomocą nożyczek. Na pewno utniesz wtedy także naturalne włoski. Pamiętaj też, aby nie malować sztucznych rzęs i nie traktować ich środkami, które nie są wskazane do ich ściągania. W przeciwnym razie bardzo osłabisz swoje naturalne rzęsy.

Pielęgnacja po zdjęciu sztucznych rzęs

Jeśli decydujesz się na przedłużanie rzęs, musisz mieć świadomość tego, że naturalne włoski mogą się przez to nieco osłabić. Na szczęście istnieje wiele sposobów zachowania rzęs w dobrej kondycji. Podstawą jest nie tylko poprawne zdjęcie sztucznych włosków, ale również odpowiednia pielęgnacja po tego typu zabiegach. Co może wzmocnić i ochronić Twoje rzęsy?

Olejek rycynowy do pielęgnacji rzęs

Warto wiedzieć, że do pielęgnacji rzęs doskonale sprawdza się olej rycynowy. Jest to substancja pozyskiwana z nasion rącznika pospolitego. Składa się przede wszystkim z estrów glicerynowych kwasu rycynolowego. Wyróżnia się głównie gęstą konsystencją, a poza tym jest bezbarwny. Co ważne, można go łatwo dostać w drogerii lub aptece, w dodatku w przystępnej cenie. Nadaje się nie tylko do pielęgnacji rzęs, ale również brwi. Produkt działa m.in. regenerująco i wzmacniająco. Wystarczy tylko nadkładać go na oczyszczone rzęsy za pomocą specjalnej szczoteczki. Uważaj tylko, aby olejek nie dostał się do oczu, a oprócz tego pilnuj regularności. Na pewno szybko zauważysz, że Twoje rzęsy staną się dłuższe, ciemniejsze i grubsze.

Suplementacja w trosce o rzęsy

Musisz także zdawać sobie sprawę z tego, że szybszy porost i wzmocnienie rzęs może zapewnić Ci odpowiednia suplementacja. Oczywiście wpłynie ona także na inne włoski na ciele. Jakie preparaty warto wybrać? Zwracaj uwagę przede wszystkim na produkty z biotyną, inaczej witaminą B7 lub H. To związek organiczny rozpuszczalny w tłuszczach, który występuje w tkankach roślinnych i zwierzęcych. Biotyna jest konieczna do właściwego funkcjonowania organizmu. Przede wszystkim ma ona znaczenie dla prawidłowej budowy i funkcjonowania nie tylko skóry, ale również paznokci i włosów. Wynika to z obecności w jej strukturze cząsteczek siarki. Siarka pełni ważną funkcję w budowie keratyny będącej budulcowym składnikiem włosów, paznokci i skóry. W związku z tym biotyna jest naprawdę bardzo przydatna, jeśli chodzi o pielęgnację rzęs.

Innym ważnym składnikiem preparatów do pielęgnacji rzęs jest też śluz ślimaka, który ma działanie regenerujące i wzmacniające. Doskonale sprawdza się on w połączeniu np. z chinowcem. Kora chinowca zawiera korzystną dla włosów chininę. Może ona pobudzać brodawkę włosa, a także wzmacniać i pogrubiać rzęsy. Dzięki niej cebulka jest lepiej ukrwiona, a do rzęs dociera więcej cennych składników odżywczych. Poza tym usprawnione mikrokrążenie przyspiesza regenerację włosków.

W pielęgnacji rzęs często wykorzystuje się także preparaty z innymi witaminami, np. A i E. Oprócz tego doskonale działa na rzęsy kolagen i elastyna. Oczywiście warto szukać produktów o naturalnym składzie. Musisz wiedzieć, że sztuczne substancje chemiczne nie są korzystne dla włosów i zamiast je wzmocnić, mogą wręcz osłabić, zwłaszcza że po przedłużaniu mogą one być słabsze.

Jak widać, istnieje wiele sposób na usunięcie sztucznych rzęs. Dobrym rozwiązaniem zawsze jest wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jeśli jednak czujesz się na siłach, możesz wykonać to również w domu. Wystarczy użyć specjalnego removera, wazeliny albo oleju kokosowego. Pamiętaj tylko, aby ściągać włoski bardzo delikatnie, a po całej procedurze zadbać o właściwą pielęgnację naturalnych rzęs. Jeżeli skorzystasz z naszych rad, na pewno sprawnie i bezpiecznie pozbędziesz się sztucznych włosków.