Blog

Zobacz, czym różnią się rzęsy 2D i 3D – porównanie metod przedłużania

zobacz-czym-roznia-sie-rzesy-2d-i-3d-porownanie-metod-przedluzania

Marzysz o wyrazistym spojrzeniu i długich, gęstych rzęsach? W takim razie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może być przedłużanie rzęs. Najpopularniejszymi metodami przedłużania są 2D oraz 3D. Czym różnią się od siebie obie opcje? Która z nich będzie dla Ciebie lepsza? Przekonaj się!

Rzęsy 2D – to musisz o nich wiedzieć

Jak już wiesz, metoda przedłużania rzęs 2D jest jedną z najpopularniejszych. To stosunkowo prosty zabieg, ale wymaga precyzji i doświadczenia. Najczęściej cały proces trwa 2-4 godziny i polega na przyklejaniu dwóch sztucznych włosków do jednego naturalnego. Rzęsy 2D są wyraziste, ale jednocześnie wyglądają bardzo naturalnie. Sprawiają po prostu wrażenie zdrowych i starannie wytuszowanych. Co ciekawe, metoda 2D pozwala na optyczne skorygowanie wyglądu powieki. Warto także wiedzieć, że istnieją rzęsy o różnych skrętach. Dużą popularnością cieszy się skręt L, C i D. Ten pierwszy jest szczególnie polecany w przypadku opadającej powieki. Z kolei skręt typu C jest bardzo naturalny i pasuje niemal każdemu. Natomiast skręt D jest już bardziej wyrazisty i efektowny. Z pewnością zauważysz różnicę między nim a naturalnymi rzęsami. Jeśli zaś zależy Ci na efekcie kociego oka, rzęsy 2D również będą dla Ciebie odpowiednie. Wystarczy tylko, że kosmetyczka przyklei najdłuższe rzęsy w zewnętrznym kąciku Twojego oka.

Dzięki metodzie 2D istnieje także możliwość optycznego otwarcia oka. Polega to na przyklejeniu tych dłuższych rzęs w centralnej części oka. Dużą popularnością cieszy się też przyklejanie naprzemiennie długich oraz krótkich rzęs. Wszystko zależy wyłącznie od Twojego gustu, kształtu oka i potrzeb.

Stylistka rzęs dobiera indywidualną stylizację do wyglądu oka i oczekiwań każdej klientki. Długość rzęs wynosi od 6 do 16 mm, dopasowywana jest do długości naturalnych rzęs i pożądanego efektu. Istnieje również kilka grubości sztucznych rzęs, które dają subtelniejszy lub bardziej wyrazisty rezultat. Sztuczne rzęsy różnią się również rodzajami skrętu, najczęściej wykorzystywane skręty to skręt C oraz D – pierwszy z nich jest bardziej naturalny, drugi bardziej efektowny. Ciekawą propozycję jest również skręt L, polecany dla osób z opadającą powieką.

Warto także wiedzieć, że z zasady w metodzie 2D przykleja się rzęsy o długości od 6 do 16 mm. Możliwości jest zatem sporo. Co ważne, metoda 2D zazwyczaj określana jest jako metoda lekkich objętości. Często wymienia się ją obok metody 3D, ale musisz wiedzieć, że nie są one identyczne.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 3D?

Przedłużanie rzęs metodą 3D jest chętnie wybierane przez wiele pań. Dzięki niemu można uzyskać dużą objętość włosków i podkreślenie oczu. Codzienny makijaż nie będzie już konieczny. Warto wiedzieć, że metoda 3D jest też nazywana objętościową. W skrócie polega ona na doklejaniu do każdej rzęsy trzech sztucznych włosków. Tworzą one wówczas litery „W” i układają się w optycznie powiększające oczy wachlarze. Co ważne, jeśli odpowiednio zostanie dobrana grubość sztucznych rzęs, nie musisz obawiać się, że będziesz wyglądać nienaturalnie.

Musisz mieć świadomość tego, że najnowsze rzęsy stosowane w metodzie 3D przypominają niemal całkowicie prawdziwe włoski. Obecnie korzysta się głównie z cienkich syntetycznych rzęs, które potocznie nazywa się jedwabnymi. Nie obciążają one naturalnych rzęs i nie sprawiają wrażenia opadającej powieki. Poza tym są bardzo odporne na wilgoć, więc niestraszne im różne warunki atmosferyczne, kąpiele itp. Włoski jedwabne są ponadto bardzo łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Dla kogo rzęsy 2D i 3D – porównanie

Zastanawiasz się, kiedy sprawdzają się rzęsy 2D i 3D? Porównanie obu metod na pewno pomoże Ci w podjęciu decyzji. Przede wszystkim metoda 3D nie tylko wydłuża rzęsy, ale też znacznie je zagęszcza. Jeśli zależy Ci na wyraźnej oprawie oka, to doskonały wybór dla Ciebie. Poza tym musisz mieć świadomość tego, że jest to dobra opcja dla osób o wrażliwej skórze lub skłonnościach do podrażnień oczu. Dzięki niej nie musisz już korzystać z tuszu do rzęs i mleczka do demakijażu, które często uczulają. Z pewnością metodę 3D docenią także zapracowane i zabiegane panie, niemające zbyt wiele czasu na codzienny makijaż. Oczywiście trzeba pamiętać, że warto regularnie uzupełniać rzęsy, najlepiej co 2-3 tygodnie.

Metoda 2D jest zalecana paniom, którym zależy na naturalnym wyglądzie. Jeśli nie chcesz, aby sztuczne rzęsy za bardzo rzucały się w oczy, postaw właśnie na tę metodę. To także dobra opcja dla osób, które z racji wykonywanego zawodu nie mogą pozwolić sobie na zbyt mocny makijaż. Poza tym, rzęsy 2D są zalecane paniom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przedłużaniem i nie wiedzą, jakich efektów się spodziewać. Metoda 2D pozwala przyzwyczaić się do przedłużanych rzęs i odmienionego wizerunku. Sprawdzisz w ten sposób, czy takie coś jest w ogóle dla Ciebie.

Rzęsy 2D i 3D – porównanie efektów

Warto mieć świadomość tego, że mimo iż rzęsy 2D i 3D dają podobne efekty, różnica między nimi jest zauważalna. Jeśli nie wiesz, którą metodę wybrać, pooglądaj zdjęcia, jak dokładnie wyglądają takie rzęsy. Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę z tego, że u każdej kosmetyczki efekt może być nieco inny. Najlepiej, gdybyś mogła zapoznać się z jej wcześniejszymi realizacjami i zrobić porównanie. Rzęsy 2D i 3D wyglądają ponadto inaczej u różnych osób. Dużo zależy od kształtu oka, powieki, ale także innych czynników. W związku z tym, jeśli samemu nie spróbujesz tych metod, nie przekonasz się, jaki efekt uzyskasz i w jakich rzęsach będziesz czuła się lepiej. Dlatego też warto zacząć od 2D, ale później spróbować również 3D, aby móc porównać obie opcje. Dzięki temu dowiesz się, czy zwiększenie ilości rzęs dobrze się sprawdza w Twoim przypadku.

Co ważne, zarówno metoda 2D, jak i 3D bazuje już na różnych technikach. Poza tym używa się do nich rzęs o takiej grubości i długości, które są odpowiednie do wyglądu i oczekiwań danej osoby. W przypadku rzęs 2D najczęściej przykleja się te najcieńsze sztuczne włoski. Zazwyczaj nie przekraczają one średnicy 0,1 mm, choć nie jest to regułą. Jeśli chodzi o metodę 3D, często są to grubsze rzęsy. Oczywiście nadal możesz wybrać, czy wolisz nieco mniejszą, czy też większą średnicę. Warto także mieć świadomość tego, że z reguły w metodzie 2D można pozwolić sobie na dłuższe rzęsy niż w 3D. Dlaczego? Otóż istnieje ryzyko, że długie i gęste rzęsy dadzą bardzo nienaturalny efekt i nadmiernie obciążą powiekę. Poza tym będą nieestetycznie wyglądały wraz z upływem czasu i wzrostu prawdziwych włosków. Teoretycznie efekty metody 2D utrzymują się dłużej, a 3D wymaga częstszych korekt i uzupełniania. W związku z tym, jeśli zależy Ci na długości rzęs, postaw na metodę 2D, a jeśli wolisz, aby były gęste, zdecyduj się na 3D. Opcja 3D może też być ryzykowna dla bardzo słabych rzęs. Zdarza się tak, że zaczynają się one łamać i wypadać, m.in. od ciężaru sztucznych włosków.

Co łączy obie metody przedłużania rzęs?

Chcesz wiedzieć, co wspólnego mają obie metody? Otóż do każdej z nich trzeba się tak samo przygotować. Przede wszystkim ważne jest dokładne zmycie makijażu, zdjęcie soczewek kontaktowych i odtłuszczenie rzęs dedykowanym do tego cleanerem. Poza tym konieczne jest zabezpieczenie dolnej powieki przy pomocy specjalnej taśmy. Dzięki temu dolne rzęsy nie będą stykały się z górnymi rzęsami.

Warto także mieć świadomość tego, że długość trwania obu zabiegów zależy w dużej mierze od tego, ile masz naturalnych rzęs. Im ich więcej, tym przedłużanie zajmie więcej czasu. Oczywiście nieco dłużej trwa zabieg metodą 3D niż 2D, ponieważ wymaga to doczepienia po trzy dodatkowe włoski na jedną rzęsę zamiast po dwa.

Niezależnie od tego, na którą z powyższych metod się zdecydujesz, Twoje rzęsy będą dłuższe i lepiej widoczne. Dla wielu pań kluczowe jest też uzyskanie głębokiego czarnego koloru. Dzięki temu można wreszcie zapomnieć o konieczności używania tuszu do rzęs i tracenia czasu na makijaż. Warto pamiętać, że w obu przypadkach tuszowanie rzęs jest wręcz bardzo niewskazane, gdyż może osłabić trwałość stylizacji. Poza tym istnieje ryzyko, że rzęsy się posklejają, będą ciężkie i zaczną się odklejać.

Kto nie powinien decydować się na przedłużanie rzęs 2D i 3D?

Nie masz pewności, czy przedłużanie rzęs metodą 2D i 3D jest odpowiednią opcją dla Ciebie? Jeśli oczekujesz, że po zabiegu Twoje rzęsy będą jak u gwiazd Hollywood, wybierz raczej inną metodę, która polega na doklejaniu jeszcze większej ilości rzęs. 2D i 3D prawdopodobnie okaże się dla Ciebie niewystarczające.

Oprócz tego z przedłużania rzęs (niezależnie od metody) powinny zrezygnować osoby, które mają lub niedawno przeszły infekcję wirusową lub bakteryjną oczu. Zabieg nie jest też wskazany osobom z podrażnieniami skóry, przyjmującym chemioterapię itp. Jeśli nie masz pewności, czy możesz się na niego zdecydować, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Poza tym musisz mieć świadomość tego, że zdarzają się reakcje alergiczne np. na klej do sztucznych rzęs. Nie wiesz, czy masz alergię? Rozwiązaniem są w tym przypadku próby uczuleniowe, dzięki którym unikniesz później nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli wykryta zostanie u Ciebie alergia, prawdopodobnie będziesz musiała zrezygnować z przedłużania rzęs. Istnieją oczywiście kleje hipoalergiczne, ale nie w każdym przypadku się sprawdzają i tu również konieczna jest próba uczuleniowa.

Jak widać, istnieją różne metody przedłużania rzęs. Większość pań decyduje się na metodę 2D lub 3D, zwłaszcza jeśli ma to być stylizacja na co dzień. Obie opcje mają wiele wspólnego, ale jednocześnie różnią się od siebie. Dzięki metodzie 2D uzyskasz bardzo naturalny efekt i długie rzęsy. Z kolei metoda 3D jest już bardziej wyrazista. Jeżeli się na nią zdecydujesz, Twoje rzęsy staną się znacznie gęstsze i grubsze. Musisz jednak zastanowić się, czy nie będzie to zbyt mocny dla Ciebie efekt. Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a na pewno dokonasz właściwego wyboru i będziesz cieszyć się pięknym spojrzeniem.