Blog

Zobacz, ile kosztuje przedłużanie rzęs i jakie metody wyróżniamy

Przedłużanie rzęs to zabieg, na który regularnie decyduje się wiele pań. Dzięki niemu można przestać tracić czas na tuszowanie rzęs czy samodzielne doklejanie kępek. Warto wiedzieć, że istnieje wiele metod przedłużania rzęs. Zastanawiasz się, czym się różni i ile kosztuje każda z nich? Wyjaśniamy!

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Jak już wiesz, wyróżnić można wiele metod przedłużania rzęs. Co więcej, z roku na rok ich przybywa. Warto przede wszystkim zapoznać się z trzema podstawowymi metodami, które polegają na tej samej technice i mają zbliżoną trwałość. Zasadniczą różnicą między nimi są jednak uzyskane efekty. Oczywiście każda wiąże się też z nieco innymi kosztami. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje przedłużanie rzęs, musisz mieć świadomość tego, że wszystko zależy od wybranej przez Ciebie metody.

Pierwsza z podstawowych metod przedłużania rzęs to 1:1. Daje ona bardzo naturalny efekt, a poza tym jest najtańsza. Polega ona na tym, że do każdej naturalnej rzęsy przykleja się jedną sztuczną. Nieco mocniejszy, ale nadal bardzo naturalny efekt da metoda objętościowa 2:1, która wymaga doklejania dwóch sztucznych włosków do jednego prawdziwego. Dzięki temu rzęsy stają się nie tylko dłuższe, ale także grubsze i wyraziste. Oprócz tych metod dużą popularnością cieszy się też wariant 3:1, kiedy to dokleja się aż trzy dodatkowe rzęsy do każdej naturalnej. Łatwo można sobie wyobrazić, że metoda ta gwarantuje najbardziej zauważalny, a wręcz spektakularny efekt. Dla niektórych może on wydawać się już zbyt mocny. Metoda objętościowa 3:1 jest polecana osobom, które chcą przede wszystkim mocno zagęścić rzęsy. Co ważne, do metod objętościowych najczęściej wykorzystuje się bardzo cienkie rzęsy.

Warto mieć świadomość tego, że to nie koniec dostępnych opcji. Jeśli marzysz o hollywoodzkim wyglądzie, możesz zdecydować się na metodę 4:1, a nawet taką, która polega na doklejaniu aż dziesięciu włosków do jednego. Wybór zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że im więcej rzęs jest przyklejanych, tym uzyskuje się mocniejszy i mniej naturalny efekt.

Inne metody przedłużania rzęs

Oprócz podstawowych metod przedłużania rzęs istnieją również nieco bardziej wymyślne warianty. Ostatnio popularne stały się np. rzęsy stylizowane na Kim Kardashian. Dają one przede wszystkim niezwykle uwodzicielskie spojrzenie i nie sprawiają wrażenia płaskiego wachlarza. Metoda ta określana jest też ząbkową. Polega ona na naprzemiennym przyklejaniu włosków o trzech różnych długościach. Zazwyczaj każdy jest dłuższy o 2 mm. Często wybierane długości do metody Kim to 10, 12 i 14 mm.

Inną modną metodą przedłużania jest Wet Look, czyli mokre rzęsy. Pozwala to dodać włoskom objętości i gęstości. W tym wariancie naprzemiennie przykleja się rzęsy o różnych długościach. Co ważne, są one przyklejane pod odpowiednim kątem w małych wiązkach albo pojedynczo. Istotne jest, aby końcówkę rzęs skierować do zewnętrznego kącika oka. Poza tym znaczenie ma odpowiedni skręt. Najlepiej w metodzie Wet Look sprawdza się skręt B.

Jeśli lubisz mieć na górnej powiece kreskę, idealną opcją dla Ciebie są tzw. Rzęsy Eyeliner. Metoda ta daje bardzo zmysłowy efekt, który przypomina „foxy eye”. Na Rzęsy Eyeliner często decydują się modelki. Zazwyczaj wykorzystuje się do nich włoski o skręcie L i M. Poza tym duże znaczenie ma umiejętne rozkładanie poszczególnych długości rzęs na całości powieki. W związku z tym, na takie przedłużanie warto udać się do doświadczonej stylistki.

Przedłużanie rzęs dla wymagających

Zależy Ci na naprawdę zaskakujących efektach, głębokim spojrzeniu i maksymalnym podkreśleniu rzęs? W takim razie dobrą opcją dla Ciebie może być metoda objętościowa Rzęsy Hollywood. Wbrew pozorom jest ona popularna nie tylko wśród gwiazd. Przede wszystkim zapewnia ona maksymalne zagęszczenie rzęs, a jednocześnie nie obciąża naturalnych włosków. Do przedłużania metodą Hollywood używa się wyłącznie cienkich i bardzo lekkich rzęs. Oczywiście na każdą powiekę przykleja się ich bardzo dużo. W związku z tym musisz liczyć się z wyższym kosztem takiego zabiegu niż w przypadku tradycyjnych metod. Jeśli jednak zależy Ci na otwarciu oka i zalotnym spojrzeniu, warto się na to zdecydować.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

Zastanawiasz się, ile kosztuje przedłużanie rzęs? Tak naprawdę nie istnieje tylko jedna poprawna odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy od naprawdę wielu czynników. W związku z tym za przedłużanie możesz zapłacić około 100 zł, ale także np. 500 zł. Jak już wiesz, duże znaczenie ma przede wszystkim wybór metody. Najtańsza jest oczywiście 1:1. Warto mieć świadomość tego, że z reguły im więcej rzęs trzeba dokleić, tym droższy będzie zabieg. W związku z tym kluczowa jest też liczba naturalnych rzęs klientki.

Oprócz tego o cenie decyduje rodzaj doczepianych rzęs. Zazwyczaj czarne rzęsy kosztują mniej niż warianty kolorowe. Poza tym dużo zależy od ich długości i grubości. Nie bez znaczenia jest też materiał, z którego są wykonane rzęsy. Najdroższe są te, które powstają z futra norek. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to bardzo nieekologiczna opcja. Najlepszym rozwiązaniem są rzęsy jedwabne, gdyż nie obciążają one naturalnych, łatwo się je przykleja i nie ulegają odkształceniom. Oczywiście są one nieco droższe niż standardowe syntetyczne rzęsy.

Bez wątpienia na cenę przedłużania rzęs wpływa także lokalizacja gabinetu kosmetycznego. Zazwyczaj więcej płaci się w centrum dużych miast, a mniej na ich obrzeżach lub w mniejszych miejscowościach. Poza tym o cenie decyduje też renoma i doświadczenie stylistki. Jeśli udasz się do osoby początkującej, zapewne zapłacisz mniej niż w przypadku kosmetyczki z wieloletnim doświadczeniem.

Najczęściej najdroższe bywa pierwsze przedłużanie rzęs. Jeżeli później udasz się tylko na uzupełnienie ubytków, z pewnością koszt będzie niższy i może wynosić nawet mniej niż 100 zł. Oczywiście w tym przypadku również wszystko zależy od rodzaju rzęs itp. Poza tym, jeśli chcesz regularnie przedłużać rzęsy, musisz uwzględnić to w comiesięcznym budżecie. Prawdopodobnie do stylistki będziesz chodzić mniej więcej co trzy tygodnie. Czasami jest to nieco dłuższy czas, ale bywa też krótszy. Dużo zależy od zastosowanego kleju, Twojej dbałości o rzęsy i właściwości naturalnych włosków.

Bez wątpienia przedłużanie rzęs u kosmetyczki jest bezpieczniejszą opcją niż codzienne nakładanie obciążających kosmetyków, w dodatku nie zawsze dobrej jakości. Jeszcze bardziej uszkodzić rzęsy może samodzielne doklejanie sztucznych kępek. Tymczasem stylistka wie, w jaki sposób przyklejać rzęsy, jaki ich rodzaj będzie dla Ciebie odpowiedni, jakiego kleju użyć. Jeśli zdasz się na wiedzę, doświadczenie i umiejętności profesjonalisty, na pewno nie pożałujesz. Twoje rzęsy będą w lepszym stanie niż po samodzielnych próbach ich wydłużania czy pogrubiania. Oczywiście kluczowe jest to, aby wybrać sprawdzony gabinet, który świadczy usługi najwyższej jakości. Wówczas nie musisz o nic się obawiać.

Czy opłaca się przedłużać rzęsy?

Wiesz już, ile kosztuje przedłużanie rzęs. Zastanawiasz się jednak, czy jest to opłacalny zabieg? Zapewniamy, że to korzystna opcja zarówno dla klientek, jak i kosmetyczek. Jeśli planujesz oferować przedłużanie rzęs w swojej gabinecie, możesz mieć pewność, że to dobra decyzja. Chętnych osób na pewno nie będzie brakowało, gdyż zabieg ten cieszy się dużą popularnością. Natomiast, jeśli zastanawiasz się, czy warto udać się do stylistyki na przedłużanie rzęs, podpowiadamy, że tak. Jest to wprawdzie cykliczny wydatek (jeżeli nie chodzi Ci o jednorazowe wydłużenie włosków), ale naprawdę opłacalny. Pomyśl, ile pieniędzy wydajesz na tusze do rzęs lub kępki, które doczepiasz sobie sama, a ich trwałość jest niewielka. Kosztowne bywają także wysokiej jakości środki do demakijażu, a także różnego rodzaju inne akcesoria do rzęs. Poza tym codzienny makijaż zajmuje łącznie więcej czasu, niż myślisz, a bez wątpienia każda minuta jest dla Ciebie cenna.

Warto mieć świadomość tego, że przedłużanie rzęs przynosi naprawdę sporo korzyści. Przede wszystkim oprócz oszczędności czasu i pieniędzy jest to dla Ciebie duża wygoda. Nie musisz już męczyć się z wykonywaniem makijażu, a co gorsze, jego zmywaniem. Poza tym nie podrażnisz sobie oczu tuszem do rzęs albo płynem micelarnym czy nadmiernym tarciem wacikiem kosmetycznym. Istotne jest również to, że efekt zabiegu widoczny jest od razu. Co więcej, zachowanie szczególnej ostrożności jest konieczne tylko przez pierwsze doby po przedłużaniu. Zresztą doczepianych rzęs jest tak dużo, że nie ma szans, aby wszystkie stracić np. w tydzień.

Dużą zaletą przedłużania rzęs jest też wiele możliwości stylistycznych. To Ty decydujesz, jaki efekt chcesz uzyskać. Poza tym dzięki przedłużaniu możesz optycznie powiększyć oko, zniwelować opadanie powiek itp. Taki zabieg jest w stanie ukryć wiele mankamentów i wyeksponować to, co jest Twoim atutem. Znaczenie ma także fakt, iż Twoje rzęsy będą doskonale wyglądać nie tylko w ciągu dnia, ale również rano. Nie musisz też martwić się spływającym tuszem podczas treningu na basenie czy biegania.

Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne?

Marzą Ci się długie i grube rzęsy, ale boisz się, że przedłużanie wpłynie niekorzystnie na Twoje naturalne włoski? Dawniej faktycznie narzekano na łamliwość i wypadanie rzęs obciążonych zabiegami. Musisz jednak wiedzieć, że współcześnie stosuje się wysokiej jakości produkty, które niwelują to ryzyko. Duża zmiana zaszła przede wszystkim w klejach do rzęs. Poza tym rozwinęły się metody aplikacji i zdejmowania sztucznych włosków. Oprócz tego istnieje wiele kosmetyków, które zapewnią Twoim rzęsom odpowiednią pielęgnację. Pamiętaj, że wiele też zależy od tego, jak będziesz się z nimi obchodzić.

Jak widać, istnieje wiele metod przedłużania rzęs. Ich ceny są różne, ale zależą w dużej mierze od rodzaju sztucznych rzęs, renomy stylistki, lokalizacji gabinetu itp. Bez wątpienia jednak warto zdecydować się na taki zabieg. Możesz mieć pewność, że jest to opłacalna inwestycja, której nie pożałujesz.