Blog

Zastanawiasz się, jak przykleić kępki rzęs? Poznaj naszą instrukcję

O pięknym, subtelnie podkreślonym spojrzeniu marzy każda kobieta. Przyciągające wzrok rzęsy są pożądane nie tylko na co dzień, ale także na wyjątkowe okazje. Dużą popularnością wśród klientek gabinetów kosmetycznych cieszą się kępki rzęs. Odpowiednio dobrane do oka stanowią jego nietuzinkową ozdobę. Jak prawidłowo przykleić kępki rzęs, by efektownie się prezentowały? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję krok po kroku.

Kępki rzęs – dla kogo to strzał w dziesiątkę?

Na zabieg z wykorzystaniem kępek rzęs decyduje się mnóstwo kobiet. Z reguły są to panie, które chcą zachwycać spojrzeniem podczas ważnej dla nich okazji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nosić kępki w ramach codziennego makijażu. Kiedy powinnaś doradzić klientce stylizację z użyciem kępek? To dobre rozwiązanie, jeśli naturalne rzęsy mają ubytki lub są rzadsze w poszczególnych miejscach na powiece. Sztuczne włoski w takiej formie sprawdzą się też w przypadku opadającej powieki. Na kępki powinny zdecydować się też panie, które mają głęboko osadzone oczy. Warto jednak pamiętać, że uważna stylistka bez trudu zaproponuje stylizację z kępkami niemal każdej kobiecie.

Stylizacja z kępkami rzęs – od czego zacząć?

Przygotowanie stylizacji z użyciem kępek rzęs nie jest trudnym zadaniem. Wręcz przeciwnie – z powodzeniem mogą je wykonywać nawet początkujące stylistki. Procedura w przebiegu przypomina zagęszczanie włosków metodą 1:1. Zabieg należy zacząć od wybrania odpowiednich rzęs. Uzgodnij z klientką, jakiego efektu oczekuje. Na tej podstawie dobierz odpowiednią długość i objętość włosków. Pamiętaj jednak, że naturalne rzęsy nie powinny być przeciążone.

Twoja klientka musi być świadoma tego, że istotny jest też kształt jej oka. Opadająca powieka będzie prezentowała się obłędnie, jeśli zewnętrzny kącik oka nie będzie mocno obciążony. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu stylizacji, która optycznie otworzy zbyt małe oko, zastosuj krótsze kępki po bokach, a dłuższe na środku. Przygotowując oprawę dużego oka, pamiętaj, że wystarczy je jedynie subtelnie podkreślić niewielkimi kępkami.

Jakie akcesoria warto mieć pod ręką?

Jak wspomnieliśmy wyżej, stylizacje z kępkami rzęs są dość łatwe do wykonania. Niemniej, musisz przygotować do zabiegu odpowiednie akcesoria. W Twoim niezbędniku muszą się znaleźć:

klej – wybierz preparat, który będzie absolutnie bezpieczny dla Twojej klientki i nie podrażni jej oczu,

pęseta – najlepiej sprawdzi się przyrząd o lekko zakrzywionym kształcie,

kępki rzęs – muszą być dopasowane do oczekiwań i kształtu oka klientki pod względem skrętu, długości i grubości,

cleaner – preparat służy do odtłuszczania i oczyszczania naturalnych włosków przed aplikacją kępek,

płatki kosmetyczne i taśma.

Jak przykleić kępki rzęs? Instrukcja krok po kroku

Każdy zabieg zagęszczania rzęs przebiega podobnie. Zacznij od przygotowania kępek. Najlepiej, jeśli uda Ci się ułożyć je na podstawce. Sięganie po nie będzie wygodniejsze. Jak przykleić kępki rzęs? Przygotowaliśmy krótką instrukcję krok po kroku:

1. Aplikację należy zacząć od odseparowania dolnej linii rzęs, by nie skleiła się z górną. W tym celu wykorzystaj płatki kosmetyczne i taśmę.

2. Oczyść naturalne włoski klientki. Wykorzystaj do tego cleaner. Dzięki temu klej będzie skuteczniejszy, a tym samym Twoja klientka będzie mogła cieszyć się stylizacją dłużej.

3. Za pomocą pęsety chwyć kępkę z podstawki. Następnie zanurz ją w kropli kleju i przyklej do rzęs naturalnych. Pamiętaj, by działać szybko – klej nie powinien być w pełni utwardzony.

4. Zachowaj odpowiedni kierunek włosków.

5. Po skończonej aplikacji wysusz całość – powinno to trwać kilka minut.

Aplikacja kępek rzęs jest łatwa i relatywnie krótka. Zabieg jest też całkowicie bezpieczny dla klientek. Jego skuteczność gwarantują nie tylko Twoje umiejętności, ale także jakość produktów, które do niego wykorzystasz. Wybierając akcesoria, upewnij się, że będą dla Ciebie wygodne – precyzja podczas stylizacji jest absolutnie kluczowa. Preparaty, z jakimi będziesz pracować, muszą być przede wszystkim bezpieczne i skuteczne. Poszukujesz produktów, dzięki którym bezbłędnie wykonasz zabieg zagęszczania rzęs kępkami? Zatem koniecznie sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym e-sklepie!