Blog

Jak prawidłowo myć sztuczne rzęsy? Praktyczne wskazówki

Piękne, zalotne spojrzenie? Obecnie to łatwiejsze niż myślisz! Wystarczy, że zdecydujesz się na zabieg przedłużania rzęs. Dzięki sztucznym włoskom oko zawsze prezentuje się obłędnie. To doskonałe rozwiązanie dla zabieganych pań, które nie chcą tracić czasu na poranny makijaż. Efekt może utrzymać się nawet kilka tygodni, o ile odpowiednio o niego zadbasz. Jednym z etapów pielęgnacji jest mycie sztucznych rzęs – jak przeprowadzić ten proces? Jakich preparatów warto użyć? Czytaj dalej – mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Mycie sztucznych rzęs – czy to konieczne?

Zastanawiasz się, dlaczego sztuczne rzęsy wymagają pielęgnacji? Prawidłowa higiena włosków ma niebagatelny wpływ na trwałość aplikacji i jej estetykę. Choć może wydawać Ci się to niemożliwe, to ze względu na większą objętość sztuczne rzęsy łatwiej i szybciej zbierają kurz, a także inne zanieczyszczenia. Z reguły gromadzą się one między włoskami, co sprawia, że stylizacja przestaje dobrze wyglądać. Co więcej, mogą też wpływać na solidność kleju i osłabić jego przyczepność.

To jednak nie wszystko – mycie sztucznych rzęs jest niezwykle istotną częścią zabiegów pielęgnacyjnych także ze względu na higienę. Brak rozwagi w tym obszarze może doprowadzić do rozwoju poważnych chorób skóry wokół oka, a także często skutkuje pieczeniem oka, łzawieniem i suchością.

Czym myć sztuczne rzęsy?

Pielęgnacja sztucznych rzęs nie jest skomplikowana. Wystarczy, że do codziennego rytuału włączysz odpowiednie kosmetyki. Rynek oferuje specjalne szampony do rzęs, które doskonale sprawdzą się do mycia zarówno naturalnych, jak i sztucznych włosków. Najlepiej wybrać produkt w piance – łatwo rozprowadzić go na rzęsach i powiece. W ofercie naszego e-sklepu znajdziesz preparat marki Fashionlash – jest absolutnie bezpieczny dla delikatnej skóry oczu. Możesz go stosować nie tylko do pielęgnacji rzęs, ale także do mycia twarzy. Produkt ma neutralne dla oczu pH – nie swędzi i nie piecze. Co ciekawe, może być też stosowany u osób, które muszą wybierać hipoalergiczne kosmetyki. Posiada także wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa. Najważniejsze jest jednak to, że szamponu nie testowano na zwierzętach!

Jak myć sztuczne rzęsy?

Zastanawiasz się, jak zadbać o rzęsy po zabiegu przedłużania? Wbrew pozorom to bardzo proste. Codzienną pielęgnację zacznij od dokładnego demakijażu. Stosuj do tego delikatne środki, które nie podrażniają wrażliwej skóry wokół oczu. Następnym krokiem jest użycie szamponu – jak myć nim sztuczne rzęsy?

Możesz użyć palców, pędzelka lub patyczka higienicznego. Za pomocą akcesoriów zdecydowanie szybciej i wygodniej dotrzesz do przestrzeni między włoskami. Pamiętaj o tym, że produkt należy dokładnie spłukać. Niewskazane jest jednak stosowanie dużej ilości wody – może to doprowadzić do osłabienia wiązania kleju, a tym samym do szybszego odklejenia się włosków. Postaraj się nie używać siły.

To jednak nie wszystko – umyte szamponem rzęsy niezwłocznie należy wysuszyć. Najlepiej wykorzystać do tego ręcznik papierowy. Doskonale chłonie wodę, a ze względu na to, że jest jednorazowy, stosowanie go sprawia, że nie ma ryzyka namnożenia się na nim bakterii. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by do suszenia wykorzystać suszarkę z chłodnym nawiewem. Po wykonaniu tej czynności konieczne jest też przeczesanie włosków specjalną szczoteczką. Dzięki temu zapewnisz im odpowiednie ułożenie.

Pielęgnacja sztucznych rzęs – o czym musisz pamiętać?

Czy wiesz, że o sztuczne rzęsy należy dbać już od pierwszego dnia po aplikacji? Pierwsze dwie doby są kluczowe. Warto wówczas zrezygnować z sauny, basenu i innych aktywności, które mogą mieć wpływ na wiązanie kleju. Nie powinnaś też rozczesywać włosków przez pierwsze dni po aplikacji. Podczas demakijażu czy mycia twarzy omijaj okolice oczu. Absolutnie nie myj rzęs pod bieżącą wiedzą. Unikaj także zabiegów kosmetycznych na twarz i kremów nakładanych pod oczy.

Wszystkie czynności pielęgnacyjne związane ze sztucznymi rzęsami powinny być realizowane szybko i sprawnie. W tym obszarze kluczowa jest delikatność – absolutnie nie wyrywaj rzęs i nie podrażniaj skóry wokół oczu. Wymieniony wyżej szampon do rzęs – i szereg innych preparatów przydatnych do pielęgnacji sztucznych włosków – znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu!