Blog

Zastanawiasz się, ile utrzymuje się laminacja rzęs? Znamy odpowiedź!

Zadbane rzęsy to wizytówka każdej kobiety. Efekt długich i pięknych włosków można osiągnąć na wiele sposobów. Niektóre panie decydują się na ich przedłużanie i zagęszczanie, inne – poprawiają kondycję rzęs domowymi sposobami. Jedną z najskuteczniejszych alternatyw dla tego typu zabiegów jest laminacja rzęs – na czym to polega i jakie daje efekty? Jak długo się utrzymuje? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminowanie rzęs zyskuje na popularności – jest zdecydowanie jedną z najlepszych alternatyw dla zabiegów związanych z aplikacją sztucznych włosków. Celem tej procedury jest poprawienie naturalnego wyglądu rzęs, uniesienie ich i delikatne podkręcenie, a także wydobycie ich koloru. Zabieg wzmacnia włoski i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. To rozwiązanie wprost szyte na miarę potrzeb pań, które cenią sobie subtelny, naturalny efekt. Takie spojrzenie idealnie współgra z każdym typem urody.

Laminacja rzęs jest wprost stworzona dla kobiet, które chcą zadbać o kondycję włosków “od środka”. Zabieg polega na zastosowaniu specjalnych preparatów, które pełnią funkcję skoncentrowanej odżywki. Wykonuje się go profesjonalnymi produktami, dlatego procedurę laminacji powinna przeprowadzić wykwalifikowana specjalistka.

Ile trwa laminacja rzęs?

Zabieg laminacji rzęs nie jest skomplikowany. Jego przebieg może się nieco różnić w zależności od tego, jakich produktów używa wykonująca go specjalistka. Podstawowy schemat procedury jest jednak bardzo podobny w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Do czynności, jakie wykonuje się podczas laminacji, zaliczamy:

– zmycie makijażu i dokładne oczyszczenie okolic oczu;

– rozczesanie rzęs szczoteczką;

– zabezpieczenie dolnej powieki i rzęs płatkami pod oczy, by dolne włoski nie wywinęły się do góry;

– umieszczenie na górnej powiece specjalnej formy, która służy do podkręcenia włosków;

– aplikację kleju do laminacji rzęs i rozdzielenie ich za pomocą specjalnego grzebyka;

– nałożenie odpowiednich preparatów, których zadaniem jest otwarcie łuski włosa, przebudowanie wiązań dwusiarczkowych i zapobieganie przesuszeniu, a także łamliwości rzęs;

– odklejenie rzęs od formy i zdjęcie płatka ochronnego.

Ile trwa laminacja rzęs? Standardowy czas to 60-90 minut. Warto jednak pamiętać o tym, że wiele zależy od zastosowanych preparatów i umiejętności stylistki.

Kiedy warto zdecydować się na laminację rzęs?

Kondycja rzęs bez wątpienia wpływa na wygląd całej twarzy. Laminacja jest polecanym zabiegiem, szczególnie dla kobiet, które nie mają czasu na codzienny makijaż i podkręcanie włosków zalotką. Na to rozwiązanie często decydują się też panie, które nie są zadowolone z osłabionych, wypadających rzęs. Dzięki procedurze włoski zostają ujarzmione, odżywione i wzmocnione od wewnątrz.

Choć zabieg jest bezpieczny, przeprowadzenie go nie zawsze jest możliwe. Powinny zrezygnować z niego osoby, które:

– cierpią na choroby alergiczne oczu, infekcje i zapalenie spojówek,

– są w trakcie chemioterapii,

– mają jęczmień na powiece,

– doznały urazu skóry, mają oparzenia czy skaleczenia w okolicy oka,

– są w ciąży,

– borykają się z zapaleniem rogówki,

– cierpią na nadwrażliwość,

– niedawno przeszły operacje oczu,

– cierpią na schorzenia powodujące drgawki lub inne niekontrolowane ruchy.

Ile utrzymuje się laminacja rzęs?

Okazuje się, że laminowanie rzęs ma mnóstwo zalet. Klientki obserwują zwiększenie ich grubości, zalotne podkręcenie i przyciemnienie naturalnego koloru. Jednym z efektów zabiegu jest też ujarzmienie rzęs, które rosną w dół, a także podniesienie włosków i optyczne “otwarcie” oka. Najważniejszą korzyścią wynikającą z poddania się procedurze jest jednak bez wątpienia wzmocnienie osłabionych włosków.

Ile utrzymuje się laminacja rzęs? Wiele zależy od kondycji włosków, ich podatności na stosowane preparaty, a także odpowiedniej pielęgnacji. Niemniej, przyjmuje się, że laminowanie utrzymuje się około 6-8 tygodni.

Na skuteczność zabiegu w dużym stopniu wpływają wykorzystane do laminacji produkty i akcesoria. W preparatach nie powinno zabraknąć takich substancji jak kwas tioglikolowy, keratyna i kolagen, które korzystnie działają na strukturę włosa i zapobiegają przesuszeniu i łamliwości rzęs. Zarówno akcesoria, jak i wykorzystane podczas zabiegu preparaty muszą być bezpieczne dla stylistek i klientek. Warto zatem zdecydować się na zakup produktów u renomowanego dystrybutora. W ofercie naszego e-sklepu dostępne są propozycje takich marek jak Elan, Fashionlash, InLei i Zola – zdecydowanie warto je wypróbować!