Blog

Co to jest lifting rzęs? Dowiedz się, na czym polega ten zabieg

Każda kobieta marzy o zalotnym spojrzeniu. Jedną z metod, która pozwala osiągnąć efekt pięknych i zadbanych rzęs, jest lifting. To jedna z najskuteczniejszych alternatyw dla zabiegów przedłużania i zagęszczenia włosków. Co to jest lifting rzęs i na czym polega? Na jakie efekty może liczyć klientka, która się na niego zdecyduje? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Lifting rzęs – co to za zabieg?

Większość gabinetów kosmetycznych oferuje lifting rzęs – co to właściwie jest? To nieskomplikowany zabieg – określa się go jako nieinwazyjny i niechirurgiczny. Nie wymaga też użycia sztucznych rzęs. Celem procedury jest podniesienie i podkręcenie naturalnych włosków. W efekcie stają się one grubsze i bardziej wyraziste. Warto jednak pamiętać o tym, że efekt jest optyczny. Spojrzenie wydaje się pełniejsze i zagęszczone, ale rezultat zabiegu nie jest równoznaczny z przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs za pomocą sztucznych włosków.

Lifting rzęs mogą wykonać tylko wykwalifikowane specjalistki. Podczas zabiegu wykorzystuje się profesjonalne preparaty, które odżywiają rzęsy i idealnie je stylizują. Odpowiadają też za podkręcenie i uniesienie włosków oraz zapewniają trwały efekt.

Jak przebiega lifting rzęs?

Zabieg liftingu rzęs jest dość prosty. Warto pamiętać o tym, że jego przebieg może się nieco różnić w zależności od tego, jakich preparatów używa specjalistka. Na ogół jednak podstawowy zarys procedury wygląda podobnie i prezentuje się następująco:

1. Zacznij od oczyszczenia twarzy klientki z makijażu i innych zanieczyszczeń.

2. Wybierz formę, którą zastosujesz do podkręcenia rzęs.

3. Odtłuść włoski i przyłóż formę do górnej powieki.

4. Nałóż specjalny klej, dzięki któremu przykleisz rzęsy do formy.

5. Rozprowadź preparat, którego zadaniem jest zmiana struktury włosa.

6. Po upłynięciu czasu deklarowanego przez producenta preparatu usuń go wacikiem. Następnie nałóż produkt, który zamknie łuski włosków i utrwali je w pożądanej pozycji.

7. Pora na aplikację środka odżywiającego rzęsy. Jego zadaniem jest też pogrubienie i delikatne wydłużenie włosków. Po czasie deklarowanym przez producenta preparat należy zmyć.

8. Możesz wykończyć lifting nałożeniem produktu, który przyciemni rzęsy.

9. Delikatnie zdejmij wałeczek. Gotowe!

Lifting jest stosunkowo krótkim zabiegiem. Trwa maksymalnie 60 minut.

Jakie efekty zapewnia lifting rzęs?

Panie, które decydują się na zabieg liftingu, mogą liczyć nie tylko na piękny wygląd włosków, ale także na poprawę ich kondycji. Rzęsy są idealnie podkręcone i ułożone, dzięki czemu spojrzenie jest niezwykle wyraziste. Po zabiegu liftingu nie jest konieczne stosowanie maskary. Co ważne, wykorzystane podczas zabiegu preparaty odbudowują włoski od środka, przez co stają się bardziej elastyczne i zdecydowanie mocniejsze. Lifting optycznie zwiększa objętość rzęs – włoski są też ciemniejsze i pogrubione.

Lifting rzęs a laminacja – czym się różnią?

Kobiety, które chcą podkreślić spojrzenie, ale nie są przekonane do zabiegu przedłużania lub zagęszczania rzęs, mogą zdecydować się nie tylko na lifting, ale także na laminację. Zabiegi te dają podobne efekty, dlatego też są bardzo często ze sobą mylone. Warto jednak podkreślić, że różnią się między sobą pewnym szczegółem. Mowa o preparacie, który wykorzystuje się podczas procedury. Środek stosowany do laminacji zawiera w recepturze keratynę, której zadaniem jest wzmocnienie i regeneracja osłabionych rzęs.

O czym należy poinformować klientkę po zabiegu liftingu?

Twojej klientce z pewnością zależy na tym, by efekty liftingu rzęs utrzymywały się jak najdłużej. Wpływa na to wiele czynników – zastosowane preparaty, umiejętności stylistki, ale także codzienna pielęgnacja włosków. Pamiętaj więc o tym, by poinformować klientkę o kilku kwestiach. Powinna wiedzieć, że przez 24 godziny po liftingu nie może dotykać rzęs i przecierać oczu. Musi też unikać makijażu i kontaktu z wodą. Po zabiegu niewskazane jest stosowanie kosmetyków na bazie olejów.

Za skuteczność liftingu rzęs w dużym stopniu odpowiadają produkty zastosowane podczas zabiegu. Wybierając odpowiednie, koniecznie zwróć uwagę na ich skład. Powinien zawierać substancje, które działają na strukturę włosa i właściwie odżywiają rzęsy. Zarówno preparaty, jak i akcesoria muszą być bezpieczne dla Ciebie i Twoich klientek. Jeśli chcesz pracować z najlepszymi produktami do liftingu, koniecznie wypróbuj propozycje dostępne w naszym e-sklepie!