Blog

Zastanawiasz się, jak dobrać rzęsy do oka? Poznaj nasze rady!

Coraz więcej pań decyduje się na zabieg przedłużania rzęs. Jednym z najważniejszych jego etapów jest dobór odpowiedniej stylizacji. Profesjonalne stylistki powinny dopasować długość, grubość i skręt sztucznych włosków do kształtu oka klientki. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie – specjalistki uczą się tej sztuki przez całe lata. Istnieje jednak kilka zasad, którymi warto się kierować, tworząc stylizację. Jak dobrać rzęsy do oka? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Jak dobrać rzęsy do oka? Praktyczne porady

Głównym celem profesjonalnej stylizacji rzęs jest wyeksponowanie naturalnego piękna klientki. Odpowiednio dopasowane włoski powinny podkreślić najważniejsze atuty jej spojrzenia i ukryć ewentualne, drobne niedoskonałości. Aby osiągnąć zachwycający efekt, stylistka musi wiedzieć, jak prawidłowo dobrać rzęsy do oka.

Duże znaczenie ma uroda klientki, kondycja naturalnych włosków i jej preferencje. Co ciekawe, ważny jest też jej wiek – skóra w okolicach oczu wygląda zupełnie inaczej u młodych dziewczyn, a inaczej u kobiet w średnim wieku. Najważniejszy jest jednak kształt oka. Należy pamiętać o tym, że każda osoba ma inne oczy – różnią się od siebie nie tylko kształtem, ale też osadzeniem i wielkością. Profesjonalne stylistki wiedzą, jak dopasować sztuczne włoski, by spojrzenie prezentowało się zachwycająco. Zatem jak dobrać rzęsy do oka, by całość idealnie ze sobą współgrała? Poznaj nasze wskazówki.

Oczy o regularnym kształcie

Klientka z regularnymi oczami nie wymaga wymyślnych stylizacji oka. Stylistka powinna jedynie uwydatnić ich piękno poprzez odzwierciedlenie naturalnie rosnących rzęs. Co ciekawe, panie o tym kształcie oka świetnie wyglądają w każdej stylizacji.

Okrągłe i duże oczy

Proporcjonalne oczy najlepiej prezentują się z delikatnie wydłużonymi i zagęszczonymi rzęsami. Stylistka powinna jedynie nieco poprawić ich wygląd, ale utrzymać najbardziej naturalne spojrzenie. Panie z okrągłymi i dużymi oczami nie wyglądają jednak korzystnie w przesadnie długich rzęsach.

Małe oczy

W stylizacjach niewielkich oczu najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie rzęs o średniej długości. Panie z małymi oczami świetnie wyglądają w skręcie typu B lub C. Dzięki temu oko nie będzie przytłoczone.

Oczy w kształcie migdałów

W przypadku wąskiego i podłużnego oka stylistka nie ma trudnego zadania – większość sztucznych rzęs dobrze się prezentuje. Panie z oczami w kształcie migdałów najlepiej wyglądają w stylizacjach na tzw. kocie oko. W takiej sytuacji zwykle stosuje się cienkie rzęsy o naprzemiennej długości.

Oczy wąsko rozstawione

Stylizacje oka o takim kształcie powinny optycznie wyciągnąć rzęsy na zewnątrz. To oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie dłuższych włosków. Stylistka powinna nieco je zagęścić w zewnętrznych kącikach oka.

Oczy szeroko rozstawione

W przypadku szeroko rozstawionych oczu stylistka powinna zagęścić rzęsy od wewnętrznej strony oka do środka. Z kolei w zewnętrznym kąciku najlepiej zastosować krótkie włoski.

Głęboko osadzone oczy

Stylizacja mniej wyrazistego spojrzenia powinna polegać na optycznym powiększeniu oka. Warto zastosować dłuższe rzęsy o większym stopniu podkręcenia, dzięki czemu efekt będzie naturalny. Najważniejsze, by w zewnętrznym kąciku nie znalazły się rzęsy o zbyt małym skręcie.

Wypukłe oczy

W przypadku wypukłych oczu stylistka powinna skorzystać z rzęs o średniej długości. Doskonale sprawdzi się mocne zagęszczenie włosków. Panie o oczach w takim kształcie najlepiej prezentują się w skręcie B lub J.

Profesjonalnie wykonany zabieg przedłużania rzęs może podkreślić spojrzenie, a nawet optycznie nieco zmienić kształt oka. Aby móc dopasować stylizację do oczekiwań klientki, warto mieć w swoim gabinecie szeroki wachlarz sztucznych włosków. Poszukujesz produktów najwyższej jakości? Przyjrzyj się rzęsom i przydatnym do stylizacji akcesoriom dostępnym w ofercie naszego e-sklepu!