Blog

Jak przykleić rzęsy metodą 1:1? Przedstawiamy instrukcję krok po kroku!

Oczy to jedna z najważniejszych ozdób całej twarzy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że panie szczególnie dbają o to, by ich oprawa była odpowiednio podkreślona. Gęste i długie rzęsy przyciągają wzrok, hipnotyzują i mogą całkowicie zmienić oblicze. Jeżeli naturalne włoski nie spełniają wymagań, warto rozważyć ich przedłużenie za pomocą sztucznych rzęs. Jak przykleić rzęsy, by zawsze prezentowały się efektownie? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

Jakie techniki najczęściej stosuje się do przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs jest stosunkowo prostym zabiegiem. Procedura musi być jednak przeprowadzona przez wykwalifikowaną stylistkę, która oceni stan naturalnych włosków i doradzi, jaka metoda sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. Specjalistka – przed zabiegiem i po konsultacji z klientką – dobiera sztuczne włoski na podstawie układu rzęs naturalnych. Jedną z najczęstszych technik, jakie stosuje się w gabinetach, jest metoda 1:1. Polega na doklejeniu jednej syntetycznej rzęsy do rzęsy prawdziwej. W efekcie włoski są zagęszczone, wydłużone i odpowiednio przyciemnione.

Do gabinetów kosmetycznych zgłaszają się też panie, którym zależy na tym, by ich spojrzenie było jeszcze pełniejsze. Wówczas stosuje się metody objętościowe 2D lub 3D. Ta technika polega na przyklejeniu do jednej naturalnej rzęsy odpowiednio dwóch lub trzech rzęs syntetycznych.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Klientki najczęściej zgłaszają chęć zagęszczenia rzęs metodą 1:1. Taki zabieg zapewnia naturalny efekt – włoski wyglądają na pełniejsze, zdrowsze i gęstsze. Spojrzenie prezentuje się efektownie i nie da się ukryć, że przyciąga wzrok. Choć procedura nie jest skomplikowana, wymaga precyzji i dokładności. To jedna z najskuteczniejszych metod ukrycia ewentualnych mankamentów i wyeksponowania wszystkich zalet oka.

Kluczem do obłędnej stylizacji rzęs jest prawidłowe dopasowanie sztucznych włosków do naturalnych. Warto pamiętać, że to indywidualna kwestia, w związku z czym u każdej klientki idealne spojrzenie będzie wyglądało nieco inaczej.

Przedłużanie rzęs – o czym należy pamiętać?

Klientka powinna dobrze przygotować się do zabiegu zagęszczenia rzęs. Musi pamiętać o tym, że należy odwiedzić gabinet bez makijażu na rzęsach i powiekach. U pań, które mają jasne naturalne włoski, zaleca się czasem zastosowanie henny. Ta prosta czynność wyrównuje koloryt rzęs i lekko je przyciemnia, co ułatwia pracę kosmetyczce.

Zanim klientka zasiądzie na fotelu, warto też poinformować ją, jak należy dbać o sztuczne rzęsy, by zdobiły oko możliwie długi czas.

Jakie akcesoria przydadzą się do przedłużania rzęs?

Każdy zabieg zagęszczania rzęs należy rozpocząć od przygotowania niezbędnych akcesoriów. Niezależnie od wybranej metody przedłużania, lista będzie prezentowała się bardzo podobnie i znajdziemy na niej:

– pęsetę – najlepiej sprawdzi się model dedykowany rzęsom, czyli zakrzywiony;

– klej – warto wybrać preparat, który nadaje się do różnych metod przedłużania rzęs;

– sztuczne rzęsy – o odpowiednim skręcie, długości, grubości i kolorze;

– cleaner do rzęs – to preparat, który służy do odtłuszczania naturalnych rzęs przed aplikacją sztucznych. Doskonale oczyszcza, co zwiększa trwałość zabiegu;

– płatki kosmetyczne, nożyczki i taśmę.

Jak przykleić rzęsy metodą 1:1?

Zabieg zagęszczania rzęs jest dość prosty. Zatem jak przykleić rzęsy metodą 1:1? Przygotowaliśmy krótką instrukcję krok po kroku.

  1. Należy dokładnie zabezpieczyć dolne rzęsy, by nie sklejały się z górnymi. W tym celu można użyć taśmy i płatków kosmetycznych. Nie mogą znaleźć się zbyt blisko oka, a około 3-4 mm od dolnej części rzęs.
  2. W kolejnym kroku warto przygotować sztuczne rzęsy i rozłożyć je na podkładce. Dobrze jest używać co najmniej 2-3 długości, by osiągnąć jak najlepszy efekt.
  3. Przed aplikacją rzęs warto zastosować cleaner – oczyszcza naturalne włoski, co korzystnie wpływa na skuteczność zabiegu.
  4. Pora na klej – pojedynczą sztuczną rzęsę należy zanurzyć w kleju. Przed aplikacją trzeba usunąć jego nadmiar.
  5. Jedną z najważniejszych czynności, jakie specjalistka musi wykonać podczas zabiegu zagęszczania rzęs metodą 1:1, jest prawidłowe wyizolowanie naturalnych rzęs. Służy do tego pęseta. Następnie należy posmarować włoski klejem.
  6. Jak przykleić rzęsy? Do każdego naturalnego włoska należy dopasować jeden syntetyczny. Najlepiej zrobić to, gdy klej nie jest w pełni utwardzony.
  7. Kiedy każda naturalna rzęsa ma swój odpowiednik, pora na wysuszenie całości – warto robić to przez kilka minut. Następnie – aby uzyskać doskonały efekt – należy przeprowadzić ostatnią serię rozdzielania rzęs.

Przyklejanie rzęs metodą 1:1 jest proste i bezpieczne. Warto pamiętać, że o skuteczności zabiegu decydują nie tylko umiejętności stylistki, ale także jakość wybranych do klejenia produktów. Wszystkie niezbędne preparaty i akcesoria do przedłużania rzęs oferujemy w naszym e-sklepie!