Blog

Przedłużanie rzęs – ile się utrzymuje? Rozwiewamy wątpliwości

Każda kobieta marzy o pięknych, długich i przykuwających wzrok rzęsach. Niestety natura nie zawsze bywa hojna. Na szczęście istnieje prostszy sposób na uatrakcyjnienie spojrzenia niż codzienny makijaż oka, a jest nim profesjonalne zagęszczanie rzęs. Ten zabieg kosmetyczny to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji oka. Zastanawiasz się, ile utrzymuje się przedłużanie rzęs? Czytaj dalej i dowiedz się, jak długo możesz cieszyć się efektem zabiegu, a także co zrobić, by utrzymał się on jak najdłużej!

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs jest jedną z najbardziej efektownych metod podkreślania oprawy oka. To stosunkowo prosty zabieg polegający na doklejeniu rzęsy syntetycznej do naturalnej. Procedura odbywa się przy zastosowaniu profesjonalnych preparatów i akcesoriów. Najpopularniejszą stosowaną w gabinetach kosmetycznych techniką jest 2D lub 3D, czyli metoda objętościowa, jednak decyzję dotyczącą zagęszczenia rzęs podejmuje klientka w porozumieniu ze stylistką. W zależności od metody dopasowuje się odpowiednie materiały. W efekcie rzęsy klientki są gęste, podkręcone, oko jest optycznie większe, a spojrzenie nabiera wyjątkowego charakteru. Odpowiedni dobór materiału nie obciąża naturalnych rzęs klientki.

Ile utrzymuje się przedłużanie rzęs?

Wiele klientek zastanawia się, ile utrzymuje się przedłużanie rzęs? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – sztuczne rzęsy utrzymają się tak długo, aż nie wypadną rzęsy naturalne, do których są doklejone. Oczywiście wszystkie rzęsy nie wypadają jednocześnie – to proces. Trwa on zazwyczaj od 6 do 8 tygodni, choć zależy to od wielu czynników. Wymiana rzęs następuje w trzech kluczowych fazach, takich jak:

  1. Faza Anagen – trwa od 30 do 45 dni. W tym czasie rzęsy ciągle rosną. Jedynie uszkodzone włoski naturalnie wypadają.
  2. Faza Katagen – znana też jako faza przejściowa. Trwa około 20 dni, podczas których mieszki włosowe zaczynają się kurczyć. W trakcie tej fazy rzęsy nie rosną.
  3. Faza Telogen – inaczej zwana fazą spoczynku. Z reguły trwa najdłużej – około 100 dni i kończy się tym, że rzęsa wypada. Na tym etapie rzęsy nie rosną, ale pozostają na powiece.

Warto wspomnieć, że naturalnie wypada około 3 rzęs dziennie.

Jakie czynniki mają wpływ na trwałość sztucznych rzęs?

Na to, ile czasu klientka może cieszyć się nowymi, sztucznymi rzęsami wpływa wiele czynników, choć najważniejsze znaczenie ma to, jak się z nimi obchodzi po zabiegu. Odpowiedzialność stylistki za trwałość stylizacji dotyczy:

– jakości wykorzystanych podczas zabiegu produktów, a szczególnie rzęs i kleju,

– umiejętności i poprawnego dobrania techniki zagęszczania do naturalnych włosków klientki,

– poprawnego poinformowania klientki o higienie sztucznych rzęs.

O czym powinna pamiętać klientka, aby móc cieszyć się efektami zabiegu jak najdłużej? Stylistka powinna poradzić jej, aby:

– nie używała olejków i tłustych kosmetyków do demakijażu,

– zrezygnowała z sauny,

– traktowała rzęsy delikatnie i ich nie wyrywała,

– stosowała w codziennej pielęgnacji preparaty dedykowane sztucznym rzęsom.

Ile trwa przedłużanie rzęs?

Zanim klientka podejmie decyzję o zabiegu, często zastanawia się, ile trwa przedłużanie rzęs? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czas trwania procedury zależy od tego, czy jest to pierwsze przedłużanie rzęs, czy klientka zgłosiła się na ich uzupełnienie. Pierwsza procedura trwa zazwyczaj dłużej – należy przyjąć, że od 1,5 do nawet 3 godzin.

Kolejna wizyta w gabinecie, związana z uzupełnieniem rzęs, które naturalnie wypadły, jest krótsza. Klientka powinna sobie na nią zarezerwować około 1,5 godziny.

Od czego zależy czas trwania zabiegu?

Warto zauważyć, że podane przez nas wyżej widełki czasowe dotyczące długości trwania zabiegu są orientacyjne – czas, po którym klientka może cieszyć się nowym spojrzeniem, zależy od kilku czynników. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

– rodzaj zabiegu,

– wybraną metodę przedłużania i zagęszczania rzęs,

– umiejętności stylistki,

– stan naturalnych rzęs klientki,

– przygotowanie klientki do zabiegu.

W momencie, w którym klientka umawia zabieg przedłużenia rzęs, warto jej powiedzieć, co powinna zrobić, zanim przystąpi do procedury. Aby maksymalnie skrócić czas przyklejania nowych rzęs, klientka musi pamiętać o tym, by stawić się w gabinecie bez makijażu – brak konieczności demakijażu korzystnie wpłynie na czas zabiegu.

Choć to, ile utrzymuje się przedłużenie rzęs, w dużym stopniu zależy od klientki, to przygotowanie stylistki także ma znaczenie. Klientka będzie mogła dłużej cieszyć się swoim nowym, atrakcyjnym spojrzeniem, jeśli do zabiegu zostaną wykorzystane profesjonalne produkty jakości premium. Poszukujesz takich do swojego gabinetu? Wypróbuj naszą linię FASHIONLASH – wchodzące w jej skład rzęsy, kleje i szereg innych, przydatnych akcesoriów znajdziesz w naszym e-sklepie!