Blog

Najmodniejsze trendy stylizacji rzęs

Tak jak w niemalże każdej innej dziedzinie widzimy różne trendy i zmieniającą się modę, tak i w stylizacji rzęs. Zastanawiasz się, jakie efekty są aktualnie najbardziej pożądane przez klientki? Poznaj najnowsze trendy w stylizacji rzęs – zapraszamy do lektury!

Najmodniejsze stylizacje rzęs – trendy, które musisz znać!

LASH RAYS (efekt KIM) – jest to efekt z tzw. promykami, które naśladują naturę oraz nadają całej stylizacji lekkości i wyrazistości. Wykonane tak włoski wyglądają na ”poszarpane”. W tym przypadku możesz stosować zarówno czarne włoski, jak i brązowe czy kolorowe. Najczęściej do stworzenia takich promyków wykorzystuje się rzęsy o mocnym skręcie takie jak L, M, LC.

EYELINER EFFECT (efekt strzałki) – jest to odpowiednia propozycja dla osób, które lubią kreskę na górnej powiece. Efekt stylizacji rzęs imituje namalowaną kreskę na oku. Stosuje się tutaj takie skręty jak B C (w naszej ofercie znajdziesz specjalne modele, które nazywają się liner mix, dzięki którym wykonasz taką stylizację!). Także do tego efektu obowiązkowo stosuje się skręty M oraz L, aby wyciągnąć oko i stworzyć kreskę w kąciku zewnętrznym.

MOKRY EFEKT – do złudzenia imituje mokre włoski. Jest to efekt dla osób, które nie lubią puszystych kępek, lecz nieco zamknięte. Umożliwiają stworzenie tzw. efektu wet lashes, tak jakby były one świeżo namoczone.

EFEKT CIENI – jest to efekt, który imituje na oku pomalowaną powiekę. Na dolnym rzędzie aplikuje się czarne lub brązowe włoski, aby przyciemnić linię rzęs, a z kolei na górnych rzędach można aplikować dowolne kolory, które mają imitować cienie do powiek.

COLOR LASHES – jest to kolorowy efekt. Cała stylizacja może być wykonana w jednym kolorze lub w połączeniu kilku kolorów. Ponadto, takie kolorowe włoski mogą służyć jako dodatek do czarnych czy brązowych stylizacji.

Pamiętaj, że wszystkie wymienione przez nas efekty możesz dowolnie łączyć ze sobą – np. efekt KIM połącz z kolorowymi promykami, czy “eyeliner” z cieniami. Natomiast mokry efekt możesz wykonać w kolorach lub eyelinerem.