Blog

Niezbędne narzędzia i produkty dla stylistki rzęs

Otwierasz własny salon lub wprowadzasz usługę przedłużania rzęs w istniejącym? Dowiedz się, jakie niezbędne narzędzia i produkty będą Ci potrzebne.

Narzędzia i produkty do stylizacji rzęs, które musisz mieć!

Rzęsy – niezbędne do przeprowadzenia zabiegu przedłużania. Im więcej zróżnicowanych modelów posiadasz, tym bardziej spersonalizowaną usługę możesz oferować swoim klientkom. Duży wybór skrętów i kolorów, a także grubości oraz długości to podstawa każdego profesjonalnego stacjonarnego i mobilnego salonu. Ponadto, wybierając wyroby od FASHIONLASH, możesz liczyć na ułatwioną pracę.

Kleje – profesjonalny preparat to podstawa umożliwiająca wykonanie efektownej stylizacji rzęs, którą klientka będzie mogła cieszyć się przez bardzo długi czas. To właśnie klej decyduje o tym, jak długo dana stylizacja będzie wyglądać idealnie na naturalnych włoskach. Wybierając konkretny rodzaj kleju, zwróć uwagę m.in. na czas schnięcia. Wybieraj bezpieczne i hipoalergiczne preparaty od sprawdzonych firm – wtedy możesz mieć pewność, że nie spowodują podrażnień u klientek.

Pęsety – to podstawowe narzędzie pracy każdej stylistki. Pęsety powinny być dobierane indywidualnie. Bardzo ważne jest również dopasowanie pęsety do konkretnej metody stylizacji rzęs. Pod uwagę weź takie kwestie, jak np. ciężar, długość oraz zakrzywienie.

Preparaty – delikatna pianka do mycia i demakijażu to must-have każdej klientki. W dużej mierze to od odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu zależy trwałość wykonanej stylizacji. Z kolei remover to produkt do ściągania sztucznych rzęs. Specjalna konsystencja umożliwia bezpieczne usunięcie pozostałej stylizacji, bez pieczenia czy szczypania oraz podrażnienia oczu.

Akcesoria – do wykonywania usług powinnaś również zaopatrzyć się w jednorazowe szczoteczki nylonowe do przeczesywania włosków po zabiegu. Przyda Ci się także holder – plastikowa podkładka pod paski. Ważne, by była łatwa w czyszczeniu oraz dezynfekcji. Natomiast aplikatory welurowe pozwalają na dokładniejsze i szybsze dozowanie preparatów. Jednorazowe maseczki ochronne pozwolą Ci zadbać o zdrowie przy częstym kontakcie z klientami.

Dodatkowo, jeśli oprócz przedłużania chcesz przeprowadzać również inne usługi, takie jak koloryzacja czy laminacja rzęs, to pamiętaj o zakupie produktów niezbędnych do przeprowadzania tego rodzaju zabiegu (specjalne pędzelki oraz preparaty lub całe zestawy do laminacji).