Blog

Jak dbać o sztuczne rzęsy? Poznaj najważniejsze zasady

Każda kobieta marzy o pięknych, ponętnych rzęsach. Nie ma w tym nic dziwnego – ich wyjątkowy wygląd sprawia, że twarz prezentuje się atrakcyjniej. Niestety nie wszystkie panie mają szczęście mieć naturalnie gęste i długie rzęsy, dlatego coraz większą popularność zyskuje procedura ich przedłużania. Stylistki wykonujące zabieg powinny poinformować klientki, jak dbać o sztuczne rzęsy, by cieszyć się efektem długi czas. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji przedłużonych włosków – poznaj je!

Jak dbać o sztuczne rzęsy do 48 godzin po aplikacji?

Sztuczne rzęsy są bardzo efektowne. Nie zapominaj jednak, że są tak samo delikatne, jak naturalne. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i wyrobienie sobie pewnych dobrych nawyków. Kluczowe są pierwsze dwie doby po zabiegu. To właśnie od tych 48 godzin zależy to, jak długo klientka będzie mogła cieszyć się swoim nowym spojrzeniem – dlaczego? W tym czasie zachodzi proces wiązania kleju. W związku z tym warto poinformować klientkę, że w ciągu 2 dób po przedłużaniu rzęs powinna:

– zrezygnować z dotykania i rozczesywania rzęs;

– spać na plecach i nie dopuścić do tego, by podczas snu sztuczne włoski ocierały się o poduszkę;

– unikać wizyt na basenie czy w saunie i przełożyć je na inny termin. Wilgoć i wysoka temperatura mogą osłabić wiązanie kleju;

– zrezygnować z zabiegów kosmetycznych na twarz;

– zaniechać stosowania kosmetyków wokół oczu.

Jak dbać o sztuczne rzęsy po 48 godzinach od zabiegu?

Kolejne doby po zabiegu są równie istotne, jak pierwsze i wpływają na trwałość, a także wygląd stylizacji. Jak dbać o sztuczne rzęsy na co dzień? Poznaj 3 najważniejsze zasady:

  1. Demakijaż – nie należy stosować kosmetyków na bazie olejów i elementów zawierających włókna, takich jak wata lub waciki.
  2. Kosmetyki – warto zrezygnować z produktów wodoodpornych. Należy też unikać stosowania kremów i olejków pod oczy, wokół nich oraz na powiekach.
  3. Zalotka – sztuczne rzęsy są odpowiednio podkręcone, więc korzystanie z zalotki jest niepotrzebne. Może połamać włoski i zburzyć całą stylizację oka.

Niezależnie od tego, jaką metodą rzęsy były przedłużane, należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie. Dotykanie ich czy wyrywanie może uszkodzić zarówno sztuczne, jak i naturalne włoski.

Pielęgnacja rzęs – o czym musisz pamiętać?

Stylizacje z przedłużonymi rzęsami wymagają szczególnej troski podczas codziennej pielęgnacji. Z pewnością należy zrezygnować z używanych dotąd, zwyczajnych kosmetyków i zastąpić je bezpiecznymi dla sztucznych włosków preparatami. Na rynku dostępne są specjalne produkty, z bezpiecznym składem, które mogą nawet przedłużyć żywotność stylizacji. Jakie preparaty warto polecić klientce?

Do codziennej pielęgnacji z pewnością przyda się specjalna pianka do mycia i demakijażu, np. marki InLei. Znajdziesz ją w ofercie naszego e-sklepu. Produkt nie zawiera oleju i doskonale sprawdzi się do niemal każdego typu skóry.

Egzamin zda też szampon do rzęs. Unikalna, bezpieczna formuła produktu marki Fashionlash dokładnie myje zarówno naturalne, jak i sztuczne rzęsy. Preparat nie zawiera składników odpowiadających za wysuszanie czy pieczenie skóry.

Przedłużone rzęsy mogą podkreślić spojrzenie i całkowicie odmienić wizerunek. Codzienna pielęgnacja odpowiednimi preparatami nie osłabi wiązań kleju – bez wątpienia więc korzystnie wpłynie na trwałość stylizacji. Wyżej wymienione preparaty znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu!