Blog

Zastanawiasz się, jaki skręt rzęs najlepiej wybrać? Poznaj nasze wskazówki!

Piękne i idealnie podkręcone rzęsy to marzenie wielu kobiet. Natura jednak nie zawsze bywa łaskawa – właśnie dlatego panie często decydują się na profesjonalny zabieg przedłużania i zagęszczenia naturalnych włosków. Odpowiednio dopasowane rzęsy mogą całkowicie odmienić spojrzenie i zamaskować defekty. Na efekt zabiegu wpływa nie tylko kolor sztucznych włosków, ale także skręt, który sprawia, że oko za każdym razem wygląda inaczej. Jaki skręt rzęs warto wybrać? Jak dopasować go do kształtu oka? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Dopasowanie skrętu rzęs – o czym należy pamiętać?

Każda stylistka rzęs wie, że na zadowalający efekt zabiegu wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest dopasowanie odpowiednich włosków do spojrzenia i oczekiwań klientki. Zanim więc podpowiesz klientce, jaki skręt rzęs powinna wybrać, przeprowadź dokładną analizę jej oka. Sprawdź, jaki ma kształt, a także w jakim kierunku rosną jej włoski. Upewnij się, że nie ma drobnych defektów, które sztuczne rzęsy mogłyby zamaskować. Wszystkie te aspekty mają znaczenie i wpływ na to, jaki skręt będzie dla niej odpowiedni. Doświadczone stylistki wiedzą, że nieprawidłowe dopasowanie podkręcenia może negatywnie wpłynąć na efekt zabiegu i uwydatnić słabsze strony spojrzenia. Właśnie dlatego analiza poprzedzająca zabieg jest niezwykle istotna.

Jaki skręt rzęs warto wybrać?

Obecnie zarówno stylistyki, jak i ich klientki mają do wyboru bogatą gamę sztucznych rzęs o różnych parametrach. Jaki skręt rzęs warto wybrać? Czytaj dalej i dowiedz się, jak dopasować podkręcenie do oka klientki.

Oczy klasyczne – taki kształt oka uznaje się za idealny. Pasuje do niego absolutnie każdy skręt, dzięki czemu podczas aplikacji włosków możesz kierować się jedynie preferencjami klientki. Takie oko jest dobrą bazą do testowania i poszukiwania idealnego skrętu – możesz zaproponować pani np. skręt M, który prezentuje się naturalnie.

Oczy małe – przy niewielkich oczach warto skupić się na tym, by optycznie je powiększyć. Sprawdzi się więc skręt B i C o mocnym zagęszczeniu.

Oczy duże – zaproponuj klientce krótsze rzęsy o mniejszym skręcie – np. C – dzięki czemu efekt nie będzie przerysowany. Takie działanie zapewni zachowanie odpowiedniej równowagi w stylizacji.

Oczy “migdałki” – świetnie wyglądają z każdym typem skrętu, choć warto jeszcze zwrócić uwagę na osadzenie oka. Głęboko osadzone lepiej wyglądają ze skrętem B, C lub D.

Oczy wypukłe – takie spojrzenie wymaga jedynie delikatnego podkręcenia. W związku z tym dobrym wyborem będzie skręt B.

Klientki nierzadko chcą ukryć drobne mankamenty spojrzenia. Najczęściej pojawia się tzw. opadająca powieka. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zagęszczenie dłuższymi rzęsami o mocniejszym podkręceniu w kąciku zewnętrznym. Warto więc zaproponować klientce skręt L.

Mieszanie skrętów – kiedy należy to rozważyć?

Podczas zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs nie musisz stosować tylko jednego skrętu – możesz je mieszać. Pamiętaj jednak, by wybrać dwa zbliżone profile. Unikaj łączenia rzęs o minimalnym i maksymalnym podkręceniu. Kiedy mieszanie skrętów jest szczególnie pomocne? Najczęściej stosuje się je przy opadającej powiece. Włoski na zewnętrznym kąciku oka powinny być uniesione. Z kolei od środka oka do jego wewnętrznego kącika warto zaaplikować rzęsy o mniejszym skręcie.

Jak widzisz, dopasowanie idealnego skrętu rzęs nie musi być trudne. Pamiętaj, że kluczem do zachwycającego efektu stylizacji są nie tylko Twoje umiejętności, ale także czujna obserwacja i analiza spojrzenia klientki. Poszukujesz najwyższej jakości rzęs do stworzenia obłędnych stylizacji? Przyjrzyj się propozycjom dostępnym w naszym e-sklepie!