Blog

Stylizacja z użyciem skrętów L – trend 2021 roku!

Obecnie istnieje wiele metod przedłużania i zagęszczania rzęs. Jedną z najpopularniejszych jest aplikacja sztucznych kępek do naturalnych włosków. Metoda ta subtelnie podkreśla urodę kobiet i eksponuje piękne spojrzenie. Do tego celu stylistki mogą wykorzystywać różne rodzaje rzęs, które różnią się między sobą długością i stopniem podkręcenia. W zależności od preferencji klientek oraz ogólnego dopasowania kształtu i rozmiarów rzęs do typu urody, profesjonalistki mogą wybierać między skrętami: B, C, CC, D, D+, DD, M, L, LC, LD i LU. W ostatnim czasie dużą popularnością wśród nich cieszą się stylizacje z użyciem skrętów L, które urosły do rangi makijażowych trendów w obecnym roku. Warto wiedzieć, czym wyróżnia się ten rodzaj rzęs oraz u kogo sprawdzi się najlepiej.

Na czym polega stylizacja rzęs z użyciem skrętów L?

Rzęsy ze skrętem L charakteryzują się dużym podkręceniem włosków, co szczególnie sprawdza się w stylizacjach objętościowych i przedłużających. Stosując ten rodzaj skrętu, stylistki uzyskują efekt maksymalnego podkręcenia. Tym samym rzęsy ze skrętem L są doskonałą alternatywą dla kobiet posiadających naturalnie proste rzęsy, które trudno podkręcić przy użyciu specjalistycznych tuszy czy zalotek. Co więcej, z powodzeniem mogą z niego korzystać również klientki, których rzęsy rosną w dół, co optycznie przytłacza spojrzenie i zamyka oko. Rzęsy ze skrętem L są również świetną opcją dla Pań, które walczą z opadającymi powiekami. Zastosowanie takiego triku nie tylko powiększy oczy, ale również podniesie powiekę bez konieczności wykonywania liftingu.

Metoda przedłużania rzęs z użyciem skrętu L, którą pokochały gwiazdy, jest też sposobem na uzyskanie podobnego efektu makijażowego, jaki daje używanie eyelinera. Stylizacja, która polega na aplikacji krótkich rzęs na ¾ długości oka oraz stopniowemu wydłużaniu długości w kierunku zewnętrznego kącika przypomina kultową kreskę zaznaczoną nad górną linią wodną oka. Skręt ten sprawia, że spojrzenie jest bardziej zalotne, a oko wydaje się większe i bardziej wyeksponowane. Ponadto mocne zagęszczenie często stanowi kontrast dla koloru tęczówki, która wydaje się wówczas bardziej wyrazista. Korzystające z tego rodzaju przedłużenia Panie, mogą zatem zrezygnować nie tylko z tuszu do rzęs, ale również z eyelinera czy kredki.

Jak długo utrzymuje się stylizacja rzęs z użyciem skrętu L?

Stylizacje rzęs przy użyciu skrętu L utrzymują się tak długo, jak inne tego rodzaju aplikacje. Mianowicie efekt idealnie zagęszczonych i podkręconych rzęs jest widoczny najczęściej w granicach 2-3 tygodni. Po tym czasie należy je uzupełnić. Regularne uzupełnianie wypadających rzęsek pozwala cieszyć się efektem nawet do 6-8 tygodni. Przy czym nie można zapominać o odpowiedniej pielęgnacji kępek, gdyż to głównie od niej uzależniona jest trwałość aplikacji. Ważne jest to, by codziennie usuwać resztki makijażu i kurzu przy użyciu specjalistycznych preparatów do demakijażu i mycia rzęs. W tym czasie warto zrezygnować z wodoodpornych i tłustych kosmetyków, które mogą obciążać sztuczne rzęsy. Trzeba również pamiętać o tym, by zbyt intensywnie nie pocierać oczu ani nadmiernie nie wyczesywać rzęs.