Blog

Kiedy używać nietypowe skręty M i L?

W ostatnich latach sztuczne przedłużanie rzęs zdobywa coraz więcej fanek. Jest to idealna propozycja dla wszystkich kobiet, które lubią mieć pięknie podkreślone i wyeksponowane rzęsy, ale jednocześnie cenią sobie swój czas i nie chcą codziennie przeznaczać go na malowanie swoich naturalnych rzęs maskarą i stylizowanie ich zalotką. Taki zabieg zabiera cenne chwile każdego poranka, a wieczorem trzeba zmywać jego efekty płynem do demakijażu, aby kolejnego ranka ponownie go powtórzyć. Efekty profesjonalnie przeprowadzonej aplikacji sztucznych rzęs utrzymują się zazwyczaj od około 6 do 8 tygodni (trzeba je jednak uzupełniać co 2-3 tygodni, aby utrzymać piękny wygląd), a więc przez ten czas można zapomnieć o konieczności wykonywania codziennych rytuałów z użyciem tuszu i zalotki! To niezwykle wygodne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w naszym codziennym zawrotnym tempie życia!

Czym jest skręt rzęs?

Skręt rzęs to nazwa, którą określa się poziom ich wygięcia. W zależności od typu urody, wizerunku oraz efektu, jaki pragniemy uzyskać, powinnyśmy wybrać stosowny skręt sztucznych rzęs. Im większy jest stopień nachylenia włoska i mocniej wyprofilowany jego kształt, tym bardziej zmysłowy i zalotny efekt spojrzenia możemy uzyskać. Skręty rzęs oznaczane są literami – od litery A (rzęsy o najmniejszym podkręceniu), przez litery B, C, D, U,  aż po litery M i L. do Przy skręcie L oczy stają się najbardziej wyraziste i otwarte. Efekt uzyskany przy użyciu takich rzęs jest porównywalny do hollywoodzkiego spojrzenia gwiazd z wielkiego ekranu.

Czym się charakteryzują rzęsy o skręcie M i L?

1. Rzęsy skręt M

Rzęsy o skręcie M charakteryzują się przede wszystkim uniwersalnością. Wyróżnia je delikatne przejście pozbawione mocnego uskoku i płynne wygięcie nóżki, dzięki czemu doskonale pasują do każdego typu oka. Idealnie nadają się do wykorzystania w metodach objętościowych. Używając tego typu rzęs, można na nich łatwo stworzyć wachlarze zarówno metodą przekładaną, jak i drapaną.

2. Rzęsy skręt L

Rzęsty skręt L mają prostą podstawę, a następnie wykręcają się pod mocnym kątem w górę. Ich budowa przypomina więc kształt litery L, stąd wzięła się ich nazwa. Tak zdecydowane sztuczne rzęsy sprawdzają się doskonale u kobiet, które mają opadające powieki. Dzięki ich wykorzystaniu możemy uzyskać efekt eyelinera, który pięknie podkreśli oczy, a także cudownego pokręcenia porównywalnego z efektami pracy zalotką. Skręt L to maksymalny skręt dla rzęs objętościowych. Korzystając z nich, tworzymy efekt najmocniejszego podkręcenia. To świetna propozycja dla kobiet o prostych rzęsach albo rosnących w dół. W przypadku tego rodzaju naturalnych rzęs nawet najlepsze tusze i zalotki nie dają rady, a stosowanie ich nie przynosi satysfakcjonujących efektów. Metoda przedłużania rzęs przy użyciu rzęs o skręcie L polega na doklejaniu na ¾ długości oka krótkich rzęs, a w miarę zbliżania się do zewnętrznego kącika oka na stopniowym zwiększaniu ich długości. Takie rzęsy pięknie powiększą optycznie oczy i nadadzą im drapieżnego charakteru!