Bez kategorii

Laminacja rzęs przed i po – to warto o niej wiedzieć

Wiele kobiet marzy o pięknych i długich rzęsach. Chcesz pomóc realizować te marzenia i oferować w swoim gabinecie laminację rzęs? Warto wiedzieć, jak się do tego przygotować i jakich efektów należy się spodziewać. O czym należy pamiętać? Wyjaśniamy!

Czym jest laminacja rzęs?

Na pewno wiesz, że laminacja rzęs to doskonała alternatywa dla zagęszczania naturalnych włosków tymi syntetycznymi. Daje ona bardzo widoczne efekty, które jednocześnie nie wyglądają sztucznie. Zabieg ten polega przede wszystkim na odżywieniu, wzmocnieniu i pielęgnacji naturalnych rzęs. Po laminacji będą one nie tylko dłuższe oraz grubsze, ale i ciemniejsze. Oprócz tego laminacja pozwala je podkręcić. Dzięki temu można uzyskać intrygujące, zalotne i wręcz hipnotyzujące spojrzenie.

Jak przebiega laminacja rzęs – przed i po

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kosmetologią? Musisz wiedzieć, że laminowanie rzęs to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Trwa on około 90 minut, a jego efekty utrzymują się nawet dwa miesiące. O czym warto pamiętać przed i po? Jak przebiega laminacja rzęs?

Warto mieć świadomość tego, że laminacja składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny etap, który może znacznie zwiększyć trwałość zabiegu. Poza tym pozostawione resztki makijażu na rzęsach sprzyjają gromadzeniu się drobnoustrojów.

Następnym etapem jest zabezpieczenie rzęs na dolnej powiece. W tym celu należy nałożyć specjalne płatki, które chronią rzęsy przed bezpośrednim kontaktem z preparatami używanymi do laminacji. Później trzeba nawinąć górne rzęsy na dedykowany wałek z silikonu. Pamiętaj o tym, aby wybrać odpowiedni rozmiar wałka, ponieważ to właśnie od tego zależy stopień podkręcenia rzęs. Poza tym każda klientka może mieć w tej kwestii nieco inne preferencje. Kiedy rzęsy będą już zakręcone, wówczas można już nałożyć na nie odżywczy i wzmacniający preparat.

To jeszcze nie wszystko. Ważnym etapem laminacji rzęs jest również ich farbowanie. Oczywiście nie ma jednego zalecanego koloru. Dużo zależy od karnacji i koloru włosów Twojej klientki. Poza tym każdy ma własne upodobania i preferencje. Bez wątpienia jednak najczęściej wybierany jest czarny, ewentualnie brązowy barwnik.

Aby utrwalić efekty laminacji i podkreślić wydłużenie oraz pogrubienie rzęs, należy na koniec nałożyć keratynę. Działa ona także wzmacniająco, co jest szczególnie ważne przy osłabionych i łamliwych włoskach.

Czy do laminacji rzęs należy się specjalnie przygotowywać?

Wiele pań zastanawia się, czy laminacja rzęs wymaga jakichś wielkich przygotowań. Na szczęście w przeciwieństwie do niektórych zabiegów kosmetycznych, do laminacji nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Konieczne jest jedynie wcześniejsze umówienie wizyty u kosmetyczki. Najlepiej wykonywać laminację co około dwa miesiące. Część osób preferuje wykonywanie jej nawet co sześć tygodni. Warto pamiętać, że efekty są najlepsze wtedy, gdy zabiegi wykonuje się regularnie.

Istotne jest również to, że istnieje mało przeciwwskazań do takiego zabiegu. Z laminacji powinny jedynie zrezygnować osoby, które są w trakcie chemioterapii, cierpią na alergię lub przechodziły niedawno operację w rejonie oczu. Z zabiegu dyskwalifikują także infekcje i zapalenia.

Co jest ważne po laminacji rzęs?

Na pewno już wiesz, że przed i po laminacji rzęs nie trzeba wykonywać dodatkowych czynności. Niektóre zabiegi wymagają wprawdzie specjalnej pielęgnacji i zachowania ostrożności przez długi czas, ale nie dotyczy to laminacji. Wystarczy, że po zabiegu przez dobę będzie się unikało moczenia oczu. Później bez problemu można już nawet korzystać z sauny czy nurkować. Dzięki temu, iż laminacja wzmacnia rzęsy, woda, chlor i różnego rodzaju preparaty nie będą ich tak osłabiać, jak wcześniej.

Warto jednak polecić klientkom preparaty, które pozwolą dodatkowo pielęgnować ich rzęsy między kolejnymi zabiegami. Dzięki temu będą one jeszcze mocniejsze. Poza tym ułatwi to również Tobie pracę, a klientki na pewno będą zadowolone z efektów.

Wiele osób zastanawia się, czy po laminacji rzęs wolno je malować. Pierwszego dnia oczywiście lepiej unikać jakiejkolwiek ingerencji. Poza tym tusz może wyglądać na nich nieestetycznie. Później jednak nie ma już żadnych przeciwwskazań do malowania rzęs. Oczywiście niektóre panie twierdzą, że używanie maskary nie jest już konieczne. Dużo zależy od tego, jak bardzo widoczne rzęsy chce mieć dana osoba. Niekiedy także danego dnia ma się po prostu ochotę na inny kolor. W każdym razie warto zawsze podkreślać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby malować rzęsy po zabiegu laminacji.

Czy laminacja rzęs jest droga?

Planujesz w swoim gabinecie oferować laminację rzęs i zastanawiasz się, ile powinna ona kosztować? Przede wszystkim musisz sprawdzić, jak dużo czasu zajmuje Ci taki zabieg oraz oszacować koszt użytych preparatów. Poza tym dużo zależy od lokalizacji salonu, a także kompetencji i doświadczenia personelu. Laminacja może kosztować mniej niż 200 zł, ale także np. 300. Na spokojnie zastanów się nad ceną i wybierz taką, która zadowoli zarówno Ciebie, jak i klientów. Poza tym laminację rzęs można połączyć z ich stylizacją, co pozwala nieco podwyższyć cenę.

Czy laminacja rzęs to coś innego niż ich lifting?

Oprócz laminacji rzęs często słyszy się także o ich liftingu. Niektóre osoby mylą te dwa pojęcia. Warto jednak wiedzieć, że laminacja i lifting to nie jest to samo. Lifting jest łatwiejszym, krótszym, a co za tym idzie, tańszym zabiegiem. Musisz jednak mieć świadomość tego, że jego efekty nie utrzymują się aż tak długo i są znacznie mniej widoczne.

Na pierwszy rzut oka lifting przeprowadza się niemal tak, jak laminację. Najpierw trzeba oczyścić i odtłuścić rzęsy, a później zabezpieczyć dolną powiekę specjalnym płatkiem. Następnie należy zakręcić górne rzęsy na silikonowym wałku i nałożyć na nie wybrane preparaty, które je podkręcą i wydłużą. Zasadniczą różnicą pomiędzy liftingiem a laminacją jest to, iż podczas tego pierwszego zabiegu nie używa się keratyny, która sprawia, że efekty utrzymują się dłużej. Poza tym to właśnie dzięki keratynie rzęsy stają się pogrubione i są tak dobrze odżywione. Można powiedzieć, że laminacja to swego rodzaju keratynowy lifting. Jest ona droższym rozwiązaniem, ale i trwalszym, dlatego też cieszy się dużą popularnością wśród klientek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby oferować w swoim gabinecie zarówno laminację, jak i lifting.

Jakich efektów można spodziewać się po laminacji rzęs? Przed i po – różnice

Laminacja rzęs przed i po – jakie różnice można zauważyć? Oczywiście nie da się dokładnie powiedzieć, jaki efekt uda się osiągnąć, laminując rzęsy danej klientki. Dużo zależy od jej indywidualnych cech. Każde rzęsy różnią się od siebie. Znaczenie ma przede wszystkim ich kondycja. Nie da się podczas jednego zabiegu całkowicie przywrócić do formy zupełnie zniszczone rzęsy. Z drugiej jednak strony efekt na pewno będzie widoczny, bo zostaną wzmocnione i odżywione. Poza tym ważne jest postępowanie tuż po zabiegu. Jeśli klientka od razu zmoczy rzęsy, część Twojej pracy może niestety pójść na marne.

Gdy dana osoba ma już po raz kolejny laminowane rzęsy, może nie zauważać aż tak dużej różnicy. Patrząc jednak całościowo, na pewno będzie miała o niebo ładniejsze i zdrowsze rzęsy niż przed pierwszą laminacją. Będą one ciemniejsze, błyszczące i znacznie grubsze. Wiele osób ceni sobie laminację także ze względu na to, że pozwala uzyskać efekt naturalnego podkręcenia, lepszego niż przy korzystaniu z zalotki.

Dobrze jest informować klientów, że pierwszego dnia po zabiegu może wydawać się, iż w niczym on nie pomógł, a wręcz przeciwnie, nawet zaszkodził. Rzęsy często są szorstkie w dotyku i sprawiają wrażenie przesuszonych. To wszystko jednak spowodowane jest warstwą nałożonych preparatów. Na szczęście już następnego dnia można zauważyć, że rzęsy robią się miękkie, a zarazem grube i sprężyste.

Zdarza się tak, że klientki oczekują naprawdę zaskakujących efektów i diametralnej zmiany. Warto jednak uświadomić im, że jest to zabieg, który pozwala wzmocnić i podkreślić naturalne rzęsy. Aby mocno je zagęścić i wydłużyć, konieczne może być uzupełnienie sztucznymi włoskami. Niemniej jednak zawsze dobrze jest wykonać laminację, chociażby po to, aby odżywić rzęsy w przerwie od innych zabiegów.

Czy laminację rzęs można wykonywać w domu?

Na pewno niektóre klientki zapytają Cię, czy kolejne powtórki laminacji rzęs mogą wykonywać same w domu. Wynika to przede wszystkim z chęci zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, ale także spróbowania własnych sił. Czy jednak laminacja rzęs w domu jest bezpiecznym zabiegiem i czy przyniesie zadowalające efekty?

Warto mieć świadomość tego, że laminację rzęs powinny przeprowadzać osoby z doświadczeniem. W związku z tym lepiej, aby nie zabierały się za to panie, które nie mają odpowiednich kwalifikacji i nigdy nie wykonywały takiego zabiegu. Musisz wiedzieć, że laminacja wymaga dużej precyzji, koncentracji i oczywiście także wprawy. W przeciwnym razie efekty mogą nie być zbyt trwałe i widoczne. Poza tym amatorskie wykonywanie laminacji sprzyja podrażnieniu oczu. Niekiedy może prowadzić nawet do nieprzyjemnego zapalenia spojówek. Dobrze jest przestrzec przed tym klientów i zachęcić do korzystania z profesjonalnych usług.

Oczywiście, jeśli ukończyłaś kosmetologię albo odpowiednie kursy, możesz spróbować swoich sił w laminacji rzęs w domu. Wiadomo, że mało kto zakłada od razu swój profesjonalny salon kosmetyczny. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz nie tylko wszystkie niezbędne produkty do wykonywania laminacji, ale również zestawy w atrakcyjnych cenach, które zawierają to, co najbardziej potrzebne. Takie pakiety składają się np. z płynu oczyszczającego, olejków odżywczych, balsamów, wałeczków silikonowych, płatków ochronnych, szczoteczek, podkładek, patyczków, barwników. Nie brakuje również utrwalającego środka z keratyną. Dzięki temu na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem. Pamiętaj jednak, że za pierwszym razem efekt może nie być idealny i utrzymać się nieco krócej. Dlatego właśnie tak bardzo ważna jest praktyka.

Jak widać, laminacja rzęs to zabieg, który warto wprowadzić do oferty swojego gabinetu kosmetycznego. Możesz mieć pewność, że chętnie skorzysta z niego wiele osób. Dzięki laminacji rzęsy są pogrubione, wydłużone, przyciemnione, a co najważniejsze, mocniejsze i zdrowsze. Dużą zaletą zabiegu jest również to, iż nie wymaga on szczególnych przygotowań ani skomplikowanej pielęgnacji po.