Blog

Co daje laminacja rzęs? Czy warto zaproponować ten zabieg klientkom?

co-daje-laminacja-rzes-czy-warto-zaproponowac-ten-zabieg-klientkom

Marzeniem wielu kobiet są długie, bujne i idealnie czarne rzęsy. Musimy przyznać, że specjalnie się temu nie dziwimy. W końcu gęsta zasłona wokół oczu jest ich najpiękniejszą ozdobą. Ostatecznie ma to przełożenie na wygląd całej twarzy – przecież to właśnie w oczach tkwi cała nasza uroda. Niestety niektórym paniom natura poskąpiła pięknych rzęs. Czasem są one zbyt krótkie, rzadkie, całkowicie niepodkręcone lub bardzo jaśniutkie. Na szczęście współczesna branża beauty oferuje kilka ciekawych rozwiązań, które pomagają poprawić niedostatki naturalnych włosków. Jednym z nich jest laminacja rzęs, którą proponuje dziś wiele salonów kosmetycznych. Czy warto wprowadzić ten zabieg do swojej oferty? Na jakie efekty mogą liczyć Twoje klientki? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Laminacja rzęs – na czym polega ten zabieg?

Wszelkie zabiegi związane z przedłużaniem, podkręcaniem lub pielęgnacją rzęs cieszą się niesłabnącą popularnością wśród pań w każdym wieku. Laminacja zajmuje również wysokie miejsce w rankingu usług kosmetycznych, którymi interesują się klientki. Z całą pewnością dołączenie jej do swojej oferty będzie wyjątkowo opłacalne. Zwłaszcza jeśli już w tym momencie zajmujesz się pracą z rzęsami, np. ich przedłużaniem za pomocą syntetycznych włosków.

Laminacja może stać się doskonałą alternatywą dla kobiet, które chciałyby poprawić stan swoich naturalnych rzęs, ale mają obawy przed wykonaniem procedury zagęszczania. Umieszczenie tego zabiegu na liście swoich usług może więc skutecznie pomóc Ci poszerzyć grono pań odwiedzających Twój salon. Skupmy się jednak teraz na samej laminacji. Zabieg ten należy zaliczyć do tych, których celem jest intensywna pielęgnacja rzęs. Produkty, które nakłada się w czasie jego trwania, mają odżywić, wzmocnić i nadać włoskom pożądany kierunek. Uzdolniona stylistka umie wyciągnąć wtedy z naturalnych rzęs naprawdę zachwycające podkręcenie, które utrzyma się przez dłuższy czas.

Jak wykonać laminację rzęs?

Czy zabieg laminacji rzęs jest trudny do wykonania? Absolutnie nie, ale do każdego etapu należy podejść z niezwykłą uwagą i starannością. Trzeba również bardzo uważać, aby żaden z produktów przypadkiem nie znalazł się w oku klientki. Laminacja jest jednak faktycznie dużo prostsza i szybsza niż usługa przedłużania i zagęszczenia rzęs. Składa się wyłącznie z kilku nieskomplikowanych kroków.

Najpierw naturalne włoski klientki należy dokładnie oczyścić, a potem nawinąć je na wałeczek. Żadna z rzęs nie powinna odstawać od reszty. Następnie na tak przygotowane włoski nakłada się pierwszy z preparatów. Jego celem jest ich wzmocnienie, odżywienie i ujędrnienie. Po ściągnięciu resztek roztworu za pomocą grzebyczka, trzeba zająć się utrwaleniem podkręcenia rzęs. Należy więc delikatnie nałożyć na nie grubą warstwę drugiego z preparatów. Następnym etapem jest zafarbowanie włosków na czarno lub brązowo. Pozwoli to wzmocnić efekt laminacji. Na sam koniec na rzęsy nakłada się keratynę. Dzięki niej będą one odpowiednio nawilżone, nabłyszczone oraz pogrubione.

Co daje laminacja rzęs?

Czas na wielki finał i odpowiedź na pytanie – co daje laminacja rzęs? Przede wszystkim doda oczom Twoich klientek nieco wyrazistości, przez co będą prezentować się wręcz rewelacyjnie! Zabieg pozwala subtelnie wydłużyć i podkręcić włoski, dzięki czemu finalnie otrzymujemy efekt bardzo naturalny. Nie oznacza to jednak, że jest niewidoczny. Wręcz przeciwnie! Spojrzenie zyskuje cudowną głębię, a oko optycznie się otwiera, bo okala je ciemna i długa zasłona. Cała twarz nabiera charakteru. Dodajmy do tego, że rezultaty laminacji utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Jesteśmy pewni, że wszystkie panie, które odwiedzają Twój salon, zakochają się w Twojej nowej usłudze i zechcą taki zabieg powtórzyć. W końcu nikt nie oprze się czarnym, długim i pięknie podkręconym rzęsom!

Kosmetyki do laminacji rzęs? Wyłącznie te profesjonalne!

Zanim jednak wykonasz pierwszą laminację rzęs w swoim salonie kosmetycznym, będziesz musiała z uwagą wybrać produkty, których do niej użyjesz. Pamiętaj, że nie warto zgadzać się na kompromisy i używać artykułów pośledniej jakości. Na uwadze musisz mieć przede wszystkim dobro i zadowolenie swoich klientek. Zadbaj więc o to, by efekty zabiegu zachwyciły je wszystkie i utrzymały się przez dłuższy czas.

W tym celu wybieraj wyłącznie preparaty doskonałej jakości. Znajdziesz je oczywiście w ofercie naszego e-sklepu. Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować Ci produkty najlepszych marek kosmetycznych, takich jak Elan, Zola, InLei oraz rzecz jasna FashionLash. Znajdziesz u nas zarówno profesjonalne preparaty do laminacji czy koloryzujące farbki, jak i różnego rodzaju akcesoria: formy silikonowe, paski wielokrotnego użytku służące do podklejenia naturalnych rzęs przy nasadzie, czy grzebyczek pełniący rolę aplikatora włosków na formę. Ten ostatni doskonale je rozdzieli i rozczesze, dzięki czemu będą odpowiednio przygotowane do dalszych etapów zabiegu. Nie zapomnieliśmy również o profesjonalnych pędzelkach, dzięki którym bez trudu naniesiesz wybrane preparaty na rzęsy klientki. Jeśli chcesz więc zaopatrzyć się w najlepsze produkty do laminacji, koniecznie skorzystaj z naszej wyjątkowej oferty!