Blog

Jak wyróżnić się na tle konkurencji?

Nie wiem jak jest w Twojej miejscowości, ale u mnie prawie na każdym rogu znajdziesz salon kosmetyczny i prawie w każdym z nich znajdują się już zabiegi z zakresu stylizacji rzęs. Ten zabieg stał się w ostatnich latach bardzo popularny i już łatwiej dostępny dla większej ilości osób. Wystarczy tylko popatrzeć na kobiety w naszym najbliższym otoczeniu, czy np. będąc w sklepie czy na spacerze, ile z nich ma przedłużone rzęsy.

Co za tym idzie konkurencja jest coraz większa. Nie wiem dlaczego, ale samo słowo konkurencja wywołuje u mnie negatywne emocje, a nie o to mi tutaj chodzi. Nie patrz na każdy salon jak na typową konkurencje, czyli na kogoś kto Ci zagraża. Traktuj te osoby raczej jak motywację i siłę napędową dla Twojego rozwoju. Ja nigdy na nikogo nie patrzyłam w ten negatywny sposób. Owszem, czasami obserwuj co się dzieję u innych stylistek, ale nie po to, żeby czegoś zazdrościć czy coś „ściągnąć”, tylko po to, aby dać sobie od czasu do czasu kopa do działania. Zawsze patrzyłam tylko na siebie i na swoje możliwości. Pamiętaj, że każdy jest na innym etapie swojego rozwoju. Nie zazdrość, tylko rób wszystko, by zrealizować swoje cele i być w swoich oczach najlepszą wersją siebie. Trud włożony w Twoją pracę, Twoje umiejętności i Twoje podejście do klienta sprawi, ze staniesz się w ich oczach najlepszą osobą na danym stanowisku.

Zawsze dbaj o wysoki standard obsługi klienta i swoich usług. Rozwijaj się i szlifuj swoje umiejętności, a będziesz najlepsza w
swoim fachu. Ja niestety bardzo rzadko jestem zadowolona z efektów swojej pracy. Ostatnio uświadomiłam sobie, że to właśnie dzięki tej cesze jestem w tym miejscu, w którym jestem. Mam cały czas niedosyt i chęć doskonalenia siebie oraz swoich umiejętności, co nie pozwala mi stać w miejscu. Pamiętaj – tylko nasza ciężka praca zaowocuje sukcesem. Ja jeszcze muszę popracować nad swoją odwagą i wszystko będzie tak jak sobie zaplanowałam!
Życzę Ci samych sukcesów i determinacji w dążeniu do celów. Małymi kroczkami jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Pamiętaj wszystko ma swój czas i swoje miejsce.