Blog

Co dalej po szkoleniu?

Dobra baza to podstawa. A co potem? Ja zawsze moim kursantkom powtarzam – „trening czyni mistrza”. Pomyślisz, ze to oklepane. Może i tak, ale prawdziwe. Nikt nie urodził się z pęsetami w ręku, no może jakieś pojedyncze sztuki, ale większość osób, aby coś osiągnąć musi temu poświęcić czas i ćwiczyć oraz szlifować swoje umiejętności. Nic innego nie pozostaje, jak tylko wdrażać zdobytą wiedzę w życie. Jak już osiągniesz cele ustalone po szkoleniu, to możesz zacząć myśleć o kolejnych etapach, o zagłębianiu swojej wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności. Natomiast bez ćwiczeń i opanowania podstaw, nie da się przejść dalej. Podstawy są najważniejsze i rzutują na naszą dalszą pracę.

Wiele osób pyta, czy może zrobić szkolenie podstawowe i lekkie objętości za jednym razem. Oczywiście, jednak należy pamiętać, ze jest to ciężkie do opanowania. Czekają Cię wtedy intensywne dni szkoleniowe i nie myśl, że wyjdziesz po nich od razu z wielkimi umiejętnościami.

Ja osobiście najbardziej polecam kursantom dwudniowe szkolenie z metody podstawowej 1:1, a po opanowaniu podstaw kolejne szczeble. Dlaczego, aż dwa dni? Pomyślisz „ona na pewno chce mnie naciągnąć ze względu na wyższą cenę!” O nie, tutaj chodzi o Twój komfort. W moim odczuciu i po moich obserwacjach widzę, że osoba ucząca się, po takim szkoleniu jest w stanie wyjść z większą wiedzą i umiejętnościami, niż po szkoleniu jednodniowym. Jeden dzień to za mało, aby choć w jednej części opanować wiedzę teoretyczną i jeszcze wykleić modelkę. Zazwyczaj jeden dzień jest tak stresujący, że kursant wychodzi zmęczony i nawet trochę zrezygnowany. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile jest wiedzy teoretycznej na takim podstawowym szkoleniu. Podczas dwóch dni na spokojnie możesz przyswoić teorię i przejść do zajęć praktycznych. Wszystko odbywa się bez stresu i z dużo większym komfortem. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie, ja jestem po to żeby pomóc, zasugerować, ale nic nie narzucam 🙂

Jak opanujesz podstawy i będziesz chcieć zdobyć nowe umiejętności, to warto pomyśleć o kolejnych szkoleniach. Pamiętaj, że wiedzy nigdy za wiele. Branża beauty, a zwłaszcza rzęsowa, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jak chcesz być profesjonalną stylistką, czy stylistą, to warto inwestować w siebie i w swoją wiedzę, aby być ze wszystkim na bieżąco. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, to powinieneś stale szlifować i doskonalić swoje umiejętności, a także nie osiadać na laurach. Nie patrz na innych, patrz na siebie i na swój rozwój. Pamiętaj jednak, że konkurencja jest duża i warto wyróżniać się usługami na najwyższym poziomie. Jakość zawsze się obroni.