Blog

Jak rozpocząć przygodę ze stylizacją rzęs?

rzęsy

Już od jakiegoś czasu jest to jedna z najpopularniejszych usług kosmetycznych, którą chętnie wybierają Panie w każdym wieku. Niemniej jednak profesjonalne wykonanie tej usługi możliwe jest wyłącznie dzięki zdobyciu dobrych podstaw, co obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Czujesz, że jest to odpowiednia droga dla Ciebie, a może chcesz poszerzyć usługi oferowane w Twoim salonie kosmetycznym? Podpowiadamy, jak rozpocząć przygodę ze stylizacją rzęs.

Kursy i szkolenia – niezbędny warsztat każdej stylistki

Szkolenie 1:1, objętościowe, przedłużanie najnowszymi technikami, a może stworzenie perfekcyjnej kępki? To warsztaty, które skierowane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych stylistek rzęs. Dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z przedłużaniem rzęs, polecamy na sam początek szkolenie 1:1.

Jest to podstawowe szkolenie, podczas którego kursanci zdobywają cenną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne niezbędne do samodzielnego wykonywania zabiegów. Co obejmują takie warsztaty? Jeśli chodzi o część teoretyczną, to wspólnie przerabiamy tematy dotyczące rodzajów rzęs (mink, silk, kaszmir, pbt, jedwab), klasyfikacji (długości, grubości, skręty), rodzajów powierzchni łączenia, technik przyklejania, kierunkowości i rzędowości, faz wzrostu, technik uzupełniania, ściągnięcia, modelowania oraz przeciwskazań, zaleceń po zabiegu, alergii, wyposażenia salonu, niezbędnych narzędzi, higieny stanowiska pracy oraz sterylizacji i dezynfekcji oraz wielu innych pojęć.

Część praktyczna obejmuje ćwiczenia “na sucho”, pracę z pęsetami, pracę z klejem, pracę na główce treningowej oraz praktykę na modelce. Szczegóły dotyczące trwania kursu, certyfikatu, elementów dodatkowych oraz zaplecza technicznego znajdziesz w zakładce “SZKOLENIA” na naszej stronie internetowej.

Poradnik dla początkującej stylistki rzęs – co po szkoleniu?

Kiedy posiadasz już niezbędną wiedzę i praktykę oraz certyfikat umożliwiający Ci wykonywanie zabiegu, to pozostało Ci zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Następnie stwórz własne portfolio – ćwicz w domu, na główce treningowej, rodzinie i znajomych. Wybierz zaufane osoby, które szczerze ocenią Twoją pracę i podpowiedzą, na czym jeszcze musisz popracować. Następnie będziesz mogła samodzielnie zgromadzić własne grono stałych klientek, które będą korzystać z Twoich usług przez kolejne lata.