Blog

Grubości i skręty w przedłużaniu rzęs?

rzęsy

Każda kobieta marzy o pięknych i długich rzęsach. Jednak natura obdarzyła hojnie tylko niektóre panie. Na szczęście pożądany efekt można osiągnąć dzięki sztucznym rzęsom, które są dostępne w wielu różnych rozmiarach, grubościach, a nawet kolorach. Wybierając rzęsty, warto zwrócić uwagę na to, by pozwoliły uzyskać satysfakcjonujący, a jednocześnie naturalny efekt. Jak wybrać skręt i grubość przy przedłużaniu rzęs?

Czym jest skręt rzęs? 

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, kupując sztuczne rzęsy, jest ich skręt. Skrętem nazywamy stopień nachylenia włoska i przyjęty przez niego kształt. Skręt jest oceniany w zależności od kąta odchylenia, a stylistki, które się tym zajmują, oceniają go, patrząc na włoski z boku. Skręt jest oznaczany za pomocą liter. Klientki salonów kosmetycznych najczęściej decydują się na skręty C, CC albo D w zależności od oczekiwanego stopnia podkręcenia. Jednak nie zawsze jest to najlepszy wybór. Stopień nachylenia włoska powinien być dostosowany do oczekiwań konkretnej kobiety, a dodatkowo należy też zwrócić uwagę na to, jak  duże ma oczy oraz jak głęboko są osadzone. Warto kierować się następującą zasadą:

  • rzęsy C dobrze wyglądają u kobiet z dużymi oczami,
  • rzęsy D najlepiej sprawdzą się w przypadku głęboko osadzonych oczu.

Warto zwrócić uwagę, że skręt sztucznych rzęs wpływa również na ich długość. Panie zwykle decydują się na rzęsy, które mają długość podobną do ich własnych albo są o około 30 procent dłuższe. Najczęściej stosowanymi rzęsami w salonach kosmetycznych są te o długości około 8-12 milimetrów.

Jak wybrać grubość rzęs? 

Kolejnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę, wybierając sztuczne rzęsy, jest ich grubość. Najczęściej jest ona dobierana do objętości, którą chce osiągnąć klientka. Wybierając ją, warto jednak wziąć pod uwagę, że zbyt grube rzęsy mogą nadmiernie obciążyć włoski czy uszkodzić cebulki. Grubość aplikowanych rzęs mieści się w przedziale 0,05-0,15 mm. Uzyskany efekt powinien być naturalny, a kobieta powinna czuć się z nim dobrze. Zbyt grube rzęsy w przypadku małych oczu czy słabszej powieki mogą sprawić, że oko zostanie przytłoczone, a powieka może opadać.