Blog

Czy rzęsy syntetyczne niszczą rzęsy naturalne?

To pytanie zadaje co druga klientka. Ty pewnie też o tym pomyślałaś. Jest to obawą każdej osoby, która myśli o swoim pierwszym zabiegu przedłużania rzęs.
Jaka jest moja odpowiedź? Owszem, zabieg przedłużania rzęs może zniszczyć Twoje rzęsy naturalne. Ale…
Tylko w sytuacji, jeżeli jest wykonany przez nieprofesjonalną osobę. Każda odpowiedzialna i wykwalifikowana stylistka wie, na co może sobie pozwolić i jakie rzęsy założyć swojej klientce. Patrząc na Twoje rzęsy naturalne będzie ona w stanie dopasować stylizację tak, żeby rzęs naturalnych nie uszkodzić. Pomocna jest tu również czysta matematyka.
Tak, matematyka czy fizyka, nie wspominając już o chemii, w stylizacji rzęs odgrywa ważną rolę. Dobra
stylistka wie, jak wyglądają wagowo rzęsy o danej grubości i potrafi je odpowiednio dopasować do danej rzęsy naturalnej! Dlatego też, tak ważne jest kogo wybierasz na swoją stylistkę 🙂

Dodatkowo bardzo ważnym aspektem jest to, na jakich produktach dana stylistka pracuje. Rzęsy, na których będziesz miała wykonaną stylizację powinny być delikatne i elastyczne. Nie powinny być grube, twarde i “plastikowe”. Oczywiście mogą, ale jeżeli zależy Ci na Twoich rzęsach naturalnych to polecam zaufać w tej kwestii swojej stylistce. O ile pracuje na produktach najwyższej jakości.
Ja osobiście od dłuższego czasu pracuję na rzęsach marki FASHIONLASH i jestem nimi zachwycona. Praca na nich to czysta przyjemność. Moje klientki są bardzo zadowolone z ich delikatnego i subtelnego wyglądu na oku, przy zachowaniu pięknej czerni, która nie wpada w żaden inny odcień (granat czy zieleń). Są delikatne, elastyczne i miękkie co sprawia, że przy odpowiednim założeniu nie wpływają negatywnie na kondycję rzęs naturalnych.