Blog

Stylizacja rzęs w 2024 – zobacz, co będzie modne w tym roku

stylizacja-rzes-w-2024-zobacz-co-bedzie-modne-w-tym-roku

Prowadzisz gabinet kosmetyczny i zajmujesz się przede wszystkim stylizacją rzęs? Wiesz, że co roku trendy się zmieniają i zastanawiasz się, co polecać klientkom w 2024? A może po prostu szukasz odpowiedniej stylizacji dla siebie? W takim razie koniecznie musisz zapoznać się z naszym zestawieniem trendów na nadchodzący rok. Co jest teraz modne? Podpowiadamy!

Naturalność zawsze na czasie

Coraz więcej osób stawia na holistyczne podejście do życia. Co to takiego? Otóż musisz wiedzieć, że holizm jest filozofią zakładającą powiązanie ze sobą wszystkich aspektów naszej codzienności. Poszczególne elementy wzajemnie na siebie wpływają. W związku z tym bardzo ważne jest zachowanie równowagi między ciałem, duszą i umysłem. Należy mieć świadomość tego, że kondycja każdego z tych elementów ma ogromne znaczenie i wpływa na pozostałe, dlatego też trzeba o nie odpowiednio dbać. Z holistycznym podejściem wiąże się naturalność, którą zauważyć można m.in. w trendach modowych i urodowych. W 2024 r. zamiast wachlarzu nienaturalnych rzęs warto wybrać taką metodę przedłużania, która podkreśli ich wygląd. Ważne jest też dopasowanie ich parametrów do kształtu oka klientki, a także jej charakteru i stylu. Dzięki temu można uzyskać harmonijny efekt.

Oprócz tego w 2024 r. dużą popularnością będą cieszyły się zabiegi, które wzmacniają i podkreślają rzęsy bez konieczności ich sztucznego przedłużania. Są to m.in. lifting i laminacja rzęs. Często okazuje się to także dobrym rozwiązaniem dla alergików, którzy nie mogą mieć kontaktu z klejem do sztucznych włosków.

Naturalne rzęsy wiążą się również ze stylem Old Money, który ostatnio cieszy się dużą popularnością. Jeśli chodzi o urodę, skupia się on na klasyce, subtelności i ponadczasowości. Zabiegi kosmetyczne mają przede wszystkim podkreślać naturalne piękno danej osoby, a także dodawać jej elegancji.

Wielowymiarowe rzęsy

Oczywiście nie każdy chce mieć subtelne rzęsy i nie ma w tym nic złego. Dla takich osób także nie zabraknie inspiracji na nadchodzący czas. Bez wątpienia w 2024 roku stylizacja rzęs będzie opierać się również na tzw. wielowymiarze. Na czym to polega i o czym trzeba pamiętać przy wykonaniu? Otóż wbrew pozorom nie jest to po prostu wachlarz długich i grubych rzęs. Metoda wielowymiarowa skupia się na wykorzystaniu włosków o różnych długościach, grubościach i kształtach. Nie boi się odwróconego rzędowania, a nawet mieszania skrętów. Dzięki temu można zyskać głębokie spojrzenie i efekt trójwymiarowości. Co ważne, technika ta pozwala zyskać piórkowate i gęste rzęsy, które będą widoczne już z daleka.

Stylizacja rzęs 2024 – magia kolorów

Wielu osobom rzęsy kojarzą się głównie z czernią. Nadchodzący rok jest jednak doskonałą okazją, aby przełamać ten schemat. Już od jakiegoś czasu kolorowe włoski przestały być postrzegane jako odpowiednie wyłącznie na scenę, festiwal czy imprezę. Tak naprawdę mogą się one sprawdzić również na co dzień. Dzięki nim można poczuć się młodziej i zyskać nowe pokłady energii. Bez wątpienia tchną one życie w każdą stylizację. Nie trzeba obawiać się tęczowych akcentów, neonowych kolorów itp. Oczywiście wersja pastelowa również może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wszystko zależy od charakteru, upodobań i stylu danej osoby.

Rzęsy stylizowane na Kim Kardashian

W związku z tym, iż w 2024 roku modne będą rzęsy wielowymiarowe, doskonałą opcją może okazać się metoda na Kim Kardashian. W tego typu stylizacji należy wykorzystać różne długości włosków. Istotne jest też dodanie charakterystycznych promyków, które będą o 2 mm dłuższe od średniej długości naturalnych rzęs. Musisz wiedzieć, że jest to technika, która daje efekt delikatnego bałaganu. Jednocześnie pozwala ona otworzyć i powiększyć oko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo wykorzystać niestandardowe skręty włosków. W dodatku można połączyć tę metodę z modelowaniem rzęs na lalkę. Co ciekawe, wbrew pozorom jest to technika, która sprawdza się także przy stylizacji typu natural.

Mokre rzęsy

Osoby, które cenią sobie naturalny wygląd, ale lubią jednocześnie wyróżniać się z tłumu, powinny w 2024 roku postawić na efekt mokrych rzęs. Będą one sprawiały wrażenie intensywnie wytuszowanych lub po prostu zmoczonych. Stylizacja ta nada włoskom gęstości, a jednocześnie zachowa ich naturalny wygląd. Co ważne, w tej technice nie należy tworzyć klasycznych kępek. Najpierw stosuje się primer, a potem aplikuje rzęsy w sposób nietypowy. Możesz zdecydować się np. na rzędowanie odwrócone albo typu messy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć wyobraźni i nieco zaszaleć. Zapewniamy, że efekt będzie oszałamiający.

Jak widać, w 2024 r. w stylizacji rzęs będą dominowały dość różnorodne trendy. W związku z tym na pewno każda kobieta znajdzie odpowiedni wariant dla siebie. Przede wszystkim nie należy bać się kolorów i nietypowych aplikacji. Pamiętaj, że wszystkie włoski wcale nie muszą być równe. Co ważne, w tym roku popularnością będą się także cieszyły rzęsy wyglądające naturalnie i subtelnie. Wybór zależy oczywiście wyłącznie od Ciebie.